1000 TL Sistem Toplama

Kenan45

Hectopat
Yer
Manisa\Merkez
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar donanım ve teknik servis
Temmuz ayına göre AMD bir sistem istiyorum ve SSD kullanmayı düşünüyorum. İleride geliştirmek istersem buna da yatkın bir sistem olursa memnun kalırım teşekkürler. Bütçem maalesef ki 1000 Lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 TL ye SSD olmaz zaten SSD 200 TL.
Eğer 60 GB yeter diyorsan bişeyler toplamaya çalışayım. Herşey dahil 1000 TL mi yoksa elinde parçalar var mı ?
İnşallah elinde kasa, HDD gibi parçalar vardır.

Apu toplanacak. Başka çare yok. Fakat aceleci olmassan 500 TL kadar daha biriktirip en azından harici kartlı bir sistem alman daha mantıklı olur.

Elimde harddisk var o sorun değil şuan o yüzden SSD de olsun içinde yani ona göre toplarsanız sevinirim. İleride güzel bi ekran kartı da alınır mesela güzel olur.

Paran yoksa ASUS A58M-K ama biraz daha koyup: MSI A88X-G41 PC MATE.

İşlemci olarak Amd A10 7700K, paran yoksa almanı tercih ederim. Biraz daha eklerim dersen
Amd A10 7850K.
RAM olarak bunu al: Crucial 4GB Ballistix Tactical.

Ekran kartına gerek yok. İstediğin gibi topla temel parçalar bunlar. Eğer hiç bir şeyim yok dersen 1000 TL ye biraz zor. Bunlardan Seçebilirsin 7850k yı öneririm.
Seçeceğin karçalardan sonra kalan paraya eksiklerini giderebilirsin.
Bana beğendiğin paraçaları söyle. Anakart ve işlemciyi geri kalan eksik parçalarıda söyle ben elimden geldiğince sana öneride bulunacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart bu
MSI A88X-G41 PC MATE Soket FM2+ DDR3 2133MHz VGA&DVI&HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar
İşlemci bu
Amd A10 7700K Soket Fm2+ 3.4Ghz 4Mb Cache 32Nm İşlemçi + R7 Gpu - Vatan Bilgisayar
RAM olarak gskill düşünüyorum 2x4 olmaz mı sence seçimlerim bunlar sende bi akıl ver ve SSD yi unutmayalım.

Ram olarak istediğini alabilirsin ben CL8 olduğu için önerdim. Paran varsa SSD alırsın ama o bütçeye alınmaz.
Gskill 4Gb Ripjaws Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Bundan 2 tane alabilirsin.
Toplamda aşağı yukarı 900 TL tutdu. Kaldı 100 TL istersen 100 TL daha ekle 200 TL lik bir ssd yapalım.

İşlemci ile anakart uyum sıkıntısı olmaz dimi ileride işlemciye stok soğutucu da alırım SSD sata 3.0 bu anakartta yok sanırım sata 3.0 benim onda biraz aklım takıldı yani. Ve işlemci cache belleği sorun olur mu ki ?

Apuda eğer ram 2400 MHz düşükse tam performansı alamassın o yüzden şimdilik SSD alma ramları Corsaır 2x4 2400 MHz al.
Eğer bana inanmıyorsan,konu açarak sorabilirsiniz.

Kasan varmı.

Apuda eğer ram 2400 MHz düşükse tam performansı alamassın o yüzden şimdilik SSD alma ramları Corsaır 2x4 2400 MHz al.
Eğer bana inanmıyorsan,konu açarak sorabilirsiniz.

Kasan varmı.

Öyle bir kanun yok. İçindeki grafik işlemcisinin Ramı o. Şuanda satılılan yüzlerde ddr3 ekran kartı varken bir sıkıntı yaratmıyacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı