1000 TL SSD, HDD, RAM hariç PC toplama

Kwanon

Decapat
Daha fazla  
Başlıktan da gördüğünüz üzere SSD, HDD, RAM harici 1000 TL'ye sistem toplayacağım. Amacım oyun oynamak 1-2 yıl idare etsin yeter. Eniştem çalıştığı is yerinde çöpe giden masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan SSD, HDD. RAM, Wi-Fi kartını söküp bana getiriyor ben de satıyordum. Şimdi bu parçalardan SSD ve RAM'i satmak yerine elimde tutup üzerine de 1000 TL ekleyip oyun amaçlı PC toplamak istiyordum. RAM DDR3'de olur DDR4'de. 8 GB'da ekleyebilirim 16 GB'da. 1000 TL'ye neler almamı önerirsiniz? İşlemci, ekran kartı, anakart, kasa olarak.

Edit : APU sistem de olur

Son düzenleme:
Başlıktan da gördüğünüz üzere SSD, HDD, RAM harici 1000 TL'ye sistem toplayacağım. Amacım oyun oynamak 1-2 yıl idare etsin yeter. Eniştem çalıştığı is yerinde çöpe giden masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan SSD, HDD. RAM, Wi-Fi kartını söküp bana getiriyor ben de satıyordum. Şimdi bu parçalardan SSD ve RAM'i satmak yerine elimde tutup üzerine de 1000 TL ekleyip oyun amaçlı PC toplamak istiyordum. RAM DDR3'de olur DDR4'de. 8 GB'da ekleyebilirim 16 GB'da. 1000 TL'ye neler almamı önerirsiniz? İşlemci, ekran kartı, anakart, kasa olarak.

Edit: APU sistem de olur.

Ryzen 3 2200G 600TL.
A320 anakart 400TL.
Toplam 1000TL bütçe çok kısıtlıysa 4+4 GB RAM alabilirsiniz ancak kısa sürede para elde edebiliyorsanız tek 8 GB RAM ile idare edin derim ama ben sistemi alırım 4 5 ay bir şey alamam diyorsanız kesinlikle 4+4 alın APU'larda çift kanal ölümcüldür.

Ryzen 3 2200G 600TL.
A320 anakart 400TL.
Toplam 1000TL bütçe çok kısıtlıysa 4+4 GB RAM alabilirsiniz ancak kısa sürede para elde edebiliyorsanız tek 8 GB RAM ile idare edin derim ama ben sistemi alırım 4 5 ay bir şey alamam diyorsanız kesinlikle 4+4 alın APU'larda çift kanal ölümcüldür.
Ramler bedavaya geliyor zaten 8+8 de yapabilirim
Ryzen 3 2200G 600TL.
A320 anakart 400TL.
Bilgisayar kasası olarak ne alacağım ? 2.el 40-50 TL'lik kasa olur dimi ? Sonuçta Anakart uysun yeter

8+8 süper olur kasa işini dert etmeyin sisteminize uyacaktır hayırlı olsun 🙂
Ee 1000 TL'ye de fıstık gibi sistem toplanıyor aslında . İnternetten R3 2200G FPS testlerine baktım. Gayet yeterli. Bir de bu anakarta DDR4 ram uyuyor dimi ? Ayrıca 4+4 ram ile 8+8 ram arasında fark olur mu ?

Ee 1000 TL'ye de fıstık gibi sistem toplanıyor aslında. İnternetten R3 2200G FPS testlerine baktım. Gayet yeterli. Bir de bu anakarta DDR4 RAM uyuyor değil mi? Ayrıca 4+4 RAM ile 8+8 RAM arasında fark olur mu?

Uyuyor hocam ancak bütçeyi 100TK esmetebilirseniz B450 anakart alın derim OC falan yaparak sisteminizin performansını arttırırsınız.

Geri
Yukarı