1000 TL Wireless Oyuncu Kulaklığı Önerisi

nkmeth008

Hectopat
Merhabalar, şu an SteelSeries Arctis 5 2019 Edition modelini kullanmaktayım ve gerçekten memnunum ancak Wireless bir kulaklık almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Bütçe olarak da maksimum 1300'e kadar yükselebilir ama maksimum 1000 TL'lik bir şey atarsanız daha memnun kalırım.
Ayrıca aşağıda belirteceğim kulaklıkları yazmazsanız çok sevinirim.
1 - SteelSeries Arctis 1 Wireless
2 - Corsair HS70 7.1 Wireless

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende tam olarak uzun bir süre söylediğin fiyat aralığında kablosuz kulaklık araştırdım fakat o iki kulaklık dışında cidden yok yani... Ben son olarak kablosuz fikrimden vazgeçtim ve Arctis 5 aldım bayağı memnunum, bu arada beni rahat ettiren kablonun iki aşamalı bağlantısı. Daha önce yaşadığım sıkıntı kablonun sürekli dolanması fakat bunda kablo dolansa bile elimin altında olan bağlantısından çok hızlı bir şekilde düzeltebiliyorum.

Yani belki sorunun cevabı değil ama bütçeni arttıramıyorsan ya da 2.el almak istemiyorsan bence kablolu seçeneklere bakmak fena fikir değil.

Dostum bende tam olarak uzun bir süre söylediğin fiyat aralığında kablosuz kulaklık araştırdım fakat o iki kulaklık dışında cidden yok yani... Ben son olarak kablosuz fikrimden vazgeçtim ve Arctis 5 aldım bayağı memnunum, bu arada beni rahat ettiren kablonun iki aşamalı bağlantısı. Daha önce yaşadığım sıkıntı kablonun sürekli dolanması fakat bunda kablo dolansa bile elimin altında olan bağlantısından çok hızlı bir şekilde düzeltebiliyorum.

Yani belki sorunun cevabı değil ama bütçeni arttıramıyorsan ya da 2.el almak istemiyorsan bence kablolu seçeneklere bakmak fena fikir değil.
Öncelikle yorumun için çok teşekkür ediyorum. Bende Arctis 5 2019 kullanıyorum. Baya memnunum aslında özellikle mikrofon ve rahatlığından ötürü. Ses konusunda da bazı fiyat ve üstünden sonra ses kalitesi aynı oluyor gibi geliyor bana ama çok detaylı araştırmadığım için bilmiyorum. Kablosuz isteme sebebim ise tamamen kullanım rahatlığı. Ancak korktuğum tek bir şey var o da mikrofon kalitesinin nasıl olacağı . İnternette 500 lira gibi baya uyguna bulduğumuz Corsair HS70 Wireless modelini ev arkadaşıma aldık ve mikrofon kalitesi baya kötü çıktı. Aynı durumu da başka modellerde yaşamak istemiyorum. Yorumunuz için tekrardan çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

1.5 ay önce çok kafa yordum 2 kulaklık arasında
HS70'in avantajları
+ Daha büyük sürücüler, daha yüksek ses, daha iyi bass buna bağlı daha iyi müzik performansı
+ Sanal 7.1
+ Göreceli daha yüksek malzeme kalitesi

Dezavantajları
- Dip ses sorunu
- Değişmeyen deri kulaklık padleri
- Isteğe bağlı kablolu kullanılamaması
- Görece büyük alıcısı

Arctis 1 Wireless'in avantajları
+ Arctis 7 sürücülerini kullanması ve buna bağlı çok iyi ses kalitesi. (Kablolu artis 1 ile uzaktan yakından alakası yok)
+Değiştirilebilir kumaş padler.
+Konfor (10 saat taksan da ağrı sızı yapmıyor)
+Kablolu kullanılabilmesi
+Type-C alıcısıyla telefonda vs rahatlıkla kullanılabilmesi.
+ 20 saate varan kablosuz kullanım süresi

Dezavantajları
- Rakiplerine göre daha küçük (40mm) sürücüler kullanması
- Basslar daha az (kötü değil müziğin önüne hiç geçmiyor hatta bazıları için avantaj bile olabilir. Ben bassların yüksek olup EQ ayarlarıyla kendim düşürmeyi tercih ederdim.)
- Görünüş olarak Arctis 1 kablolu ile benzer olması.
- 7.1 olmaması (madem Arctis 7 sürücülerini kullanıyor bir Firmware güncellemesine bakar diye düşünüyorum ama şirketin pazarlamacıları istemez)

Ben bu kriterlerden yola çıkarak arctis 1 wireless i seçtim. İyiki de almışım diyorum harika bir kulaklık.

1.5 ay önce çok kafa yordum 2 kulaklık arasında.
HS70'in avantajları.
+ Daha büyük sürücüler, daha yüksek ses, daha iyi bass buna bağlı daha iyi müzik performansı.
+ Sanal 7.1.
+ Göreceli daha yüksek malzeme kalitesi.

Dezavantajları.
- Dip ses sorunu.
- Değişmeyen deri kulaklık padleri.
- Isteğe bağlı kablolu kullanılamaması.
- Görece büyük alıcısı.

Arctis 1 Wireless'in avantajları.
+ Arctis 7 sürücülerini kullanması ve buna bağlı çok iyi ses kalitesi. (Kablolu artis 1 ile uzaktan yakından alakası yok)
+Değiştirilebilir kumaş padler.
+Konfor (10 saat taksan da ağrı sızı yapmıyor)
+Kablolu kullanılabilmesi.
+Type-C alıcısıyla telefonda vs rahatlıkla kullanılabilmesi.
+ 20 saate varan kablosuz kullanım süresi.

Dezavantajları.
- Rakiplerine göre daha küçük (40mm) sürücüler kullanması.
- Basslar daha az (kötü değil müziğin önüne hiç geçmiyor hatta bazıları için avantaj bile olabilir. Ben bassların yüksek olup EQ ayarlarıyla kendim düşürmeyi tercih ederdim.)
- Görünüş olarak Arctis 1 kablolu ile benzer olması.
- 7.1 olmaması (madem Arctis 7 sürücülerini kullanıyor bir Firmware güncellemesine bakar diye düşünüyorum ama şirketin pazarlamacıları istemez)

Ben bu kriterlerden yola çıkarak Arctis 1 Wireless'i seçtim. İyiki de almışım diyorum harika bir kulaklık.

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ancak iki kulaklık modeline karşı tavrım çok net. İkisini de inanılmaz başarısız buluyorum ikisini de kullanmış birisi olarak. Yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı