1000 TL'ye CBR 125 Cc için ekipman önerisi

Elimden geldiğince yardımcı olurum, sorabilirsiniz.

Hocam benim almak istediğim motor Honda CBR125R Honda CBR 125 R 2013 Model Super Sport Motor Sahibinden İkinci El 19.500 TL - 930960135 linki bu motorda 6000TL grenaj hasarı diyorlar benim için hasar grenajda vs... Önemli değil iskelet ve motor ellenmemişse bana biraz fazla geldi 6000TL grenaj hasarı bu motoru seçme sebebim km düşük uzun süre kullanmayı hedefliyorum yaşadığım şehirde pek fazla motor seçenekleri yok burada genelde cg Küba çita gibi modeller tutuluyor ama hoşuma gitmiyor benim.

Hocam benim almak istediğim motor Honda CBR125R Honda CBR 125 R 2013 Model Super Sport Motor Sahibinden İkinci El 19.500 TL - 930960135 linki bu motorda 6000TL grenaj hasarı diyorlar benim için hasar grenajda vs... Önemli değil iskelet ve motor ellenmemişse bana biraz fazla geldi 6000TL grenaj hasarı bu motoru seçme sebebim km düşük uzun süre kullanmayı hedefliyorum yaşadığım şehirde pek fazla motor seçenekleri yok burada genelde cg Küba çita gibi modeller tutuluyor ama hoşuma gitmiyor benim.
6000 TL grenajlık kazayı nasıl yapmış şaşırdım doğrusu. Eğer 6000 TL grenajlık kaza yapmışsa yüksek ihtimalle tek hasar gernajda değildir. Eğer gerçekten motor hoşuna gittiyse ve alacaksan, almadan önce bir tanıdığa götür iyice bir baksınlar neyi var neyi yok diye. Ayrıca Honda yerine Yamaha marka bir motor almanızı öneririm. YZF R125 veya diğer 125'lik modellere bakabilirsiniz. Biraz daha yüksek km'ye attığınız linkteki CBR'ın fiyatına yakın R125 bulabilirsiniz.

6000 TL grenajlık kazayı nasıl yapmış şaşırdım doğrusu. Eğer 6000 TL grenajlık kaza yapmışsa yüksek ihtimalle tek hasar gernajda değildir. Eğer gerçekten motor hoşuna gittiyse ve alacaksan, almadan önce bir tanıdığa götür iyice bir baksınlar neyi var neyi yok diye. Ayrıca Honda yerine yamaha marka bir motor almanızı öneririm. YZF R125 veya diğer 125'lik modellere bakabilirsiniz. Biraz daha yüksek Km'ye attığınız linkteki CBR'ın fiyatına yakın R125 bulabilirsiniz.

Yaklaşık ort 24, 000TL'ye var YZF'ler alabileceğim yerlerde ve normalde bütçem 20, 000TL idi ehliyet parasını ödedim 1500TL yaklaşık 600TL kask gidecek dizlik dirseklik eldivende yaklaşır 500TL civarı tutuyor ayriyeten motorun sigortası var bunları hesaplayınca başlangıç için 18, 000-19, 000TL civarı motor almaya karar verdim.
Grenaj acaba birden fazla değişmiş olabilir mi kişiyle iletişime geçmedim daha biraz araştırıyorum şu an.
@Black Swordsman hocam peki motor almak için kışı beklemek nasıl fikir 4-5 ay sonra fiyatlar düşer ya da seçenek çoğalır mı?

Son düzenleme:
Hocam peki motor almak için kışı beklemek nasıl fikir 4-5 ay sonra fiyatlar düşer ya da seçenek çoğalır mı?
Kışın çoğu kişi motorlarını garajda yatırıyor, yatıramayanlar da dediğiniz gibi biraz daha ucuza veriyor. Eğer beklerim derseniz mantıklı ama dolar/euro'nun gidiş hattı da önemli. Artık ön görülemez şekilde artıyor kur. Belki o zaman döviz artacak ve motorlar daha pahalıya satılacak.. Şu anda yavaş yavaş yasaklar kalkıyor ve insanlar işsiz, para kazanmak için vasıtalarını satıyorlar. Bence şu anda almanın tam zamanı. Ama kışı bekleyeceğim derseniz de mantıksız bir tarafı yok bence. Demek istediğim, fiyatı cebinize uygun hasar kayıtsız bir motor bulursanız hemen alın. Ama baktınız cebinize uygun motor yok, kışı bekleyin.

Kışın çoğu kişi motorlarını garajda yatırıyor, yatıramayanlar da dediğiniz gibi biraz daha ucuza veriyor. Eğer beklerim derseniz mantıklı ama dolar/euro'nun gidiş hattı da önemli. Artık ön görülemez şekilde artıyor kur. Belki o zaman döviz artacak ve motorlar daha pahalıya satılacak. Şu anda yavaş yavaş yasaklar kalkıyor ve insanlar işsiz, para kazanmak için vasıtalarını satıyorlar. Bence şu anda almanın tam zamanı. Ama kışı bekleyeceğim derseniz de mantıksız bir tarafı yok bence. Demek istediğim, fiyatı cebinize uygun hasar kayıtsız bir motor bulursanız hemen alın. Ama baktınız cebinize uygun motor yok, kışı bekleyin.

Anladım teşekkürler tekrar 😌

Hocam şöyle ki canınızı seviyorsanız ekipman bütçesini artırırsınız. Bu bütçeye alıcağınız şeylerin koruma ihtimalini saymıyorum. CE sertifikalı dizlik bile bu bütçede imkansız ve siz set istemişsiniz. Özellikle ekipmanlara daha yüksek bütçe verilmesi kanaatindeyim. O ekipmana bir kez ihtiyacın olacak. Motoru ise istediğin an alabilirsin. Varsın olsun scooter kullan ancak ekipmanından kısma. 1000TL'ye set değil kask alsan bile yeterli koruma alamayacaksın. LS2 MT gibi markaların çıkardıkları işler ortada. En azından bell qualifier gibi 1k ya kask ve rider denimden 500 lük pantolon ve 800lük mont alırsanız basit darbelerden anca koruyacaktır.

Geri
Yukarı