1000 TL'ye Ekran Kartı Tavsiyesi

Canalp

Hectopat
Daha fazla  
750 Watt güç kaynağım var bir de 1000TL param. Vatan Bilgisayar'dan hangi ekran kartını almamı onerirsiniz? Maksimum 1000TL'ye hangi marka ve modeli almalıyım? Oyun bilgisayarımda kullanacağım.

Edit: Nvidia mı AMD mi almalıyım? AMD'nin atakta olduğu söyleniyor şu sıralar.

Son düzenleyen: Moderatör:
750Watt güç kaynağım var, birde 1000tl param. Vatan bilgisayardan hangi ekran kartını almamı onerirsiniz maksimum 1000tlye, hangi marka ve modeli almalıyım oyun bilgisayarımda kullanacağım
Edit:Nvidia mı Amd mi almalıyım amd nin atakta olduğu söyleniyor şu sıralar

Mevcut kullandığın kart nedir? Diğer sistem bileşenlerini yazar mısın?

Msi z97 anakart
Intel core i5 4460 işlemci
2x4 hi-level 1600 mhz ram
Seagate 1tb hdd
Sapphire HD6870 ekran kartı

Sapphire ekran kartları çok fazla güç tüketiyor o yüzden pek sıcak bakmıyorum sapphire ürünü almaya

Her ne kadar şu sıralar nvidia problemli olarak görünse de (gtx970 3.5 gb vram vb.) amd'nin aynı sınıftaki kartlarından çok daha yüksek performans veriyor bu nedenle tavsiyem nvidia olacaktır. Eğer bütçeyi biraz zorlayabiliyorsanız 970 şu anda piyasadaki en iyi f/p ürünüdür. 1080p ve 2k'da sorun yaşamazsınız 4k da tek GTX970'in yeterli olmadığı çok açık. Model seçimine gelecek olursak evga önermem birçok insan coil whine problemi yaşamakta strix kullanıyorum sessizliği ve performansı muazzam.

Her ne kadar şu sıralar nvidia problemli olarak görünse de (gtx970 3.5 gb vram vb.) amd'nin aynı sınıftaki kartlarından çok daha yüksek performans veriyor bu nedenle tavsiyem nvidia olacaktır. Eğer bütçeyi biraz zorlayabiliyorsanız 970 şu anda piyasadaki en iyi f/p ürünüdür. 1080p ve 2k'da sorun yaşamazsınız 4k da tek GTX970'in yeterli olmadığı çok açık. Model seçimine gelecek olursak evga önermem birçok insan coil whine problemi yaşamakta strix kullanıyorum sessizliği ve performansı muazzam.
Fan boyluk yapmayın efendim. Coil Whine şans işi Asus'larda da çıkabiliyor. Evga performansı ve soğutmasıyla Asus'u geçiyor. Zira MSI'da öyle. 970 Serisinde en düşük kalan kart Asus. Şu anda Gigabyte GTX970 G1 Gaming'in fiyatı çok uygun onu alabilirsiniz.

Dostum fanboylukla falan işim olmaz kullandığım kartla ilgili fikrimi belirttim ayrıca oran olarak evgada problem yaşayan arkadaş çok gördüm tespit bu. En düşük kalan karta Asus demen de komik gerçekten :) sentetik testlerdeki değerlerden daha önemli olan performansın kullanıcıya nasıl yansıdığıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı