1000 TL'ye kasa toplama

Can Oruçoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1000 tl civarı kasa toplamak istiyorum. Bunun için en ideal parçalar listesi nasıl olur ? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kasam, tam 1000tl.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/alındı-i3-4130-sistem.111335/

En idealı bu mu acaba çünkü fazlada anlamıyorum. Hani parçalarınızı aldıktan sonra keşke ekran kartının yerıne su ekran kartını alsaydım veya bu ram ın yerıne baska ram alsaydım dıye dusundun mu kardeş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör 300TL onu çıkartırsak 1000TL olur.

Giriş Seviye Oyun Sistemleri (Fiyat/Performans)

• İşlemci: AMD A10-7850K / Intel Pentium G3258
  • Anakart: ASUS A88XM-A / H81M-P33
  • Ekran Kartı: Tümleşik Radeon R7 / R7 260X TurboDuo
Ortak bileşenler

• Bellek: Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CL9
  • Sabit Sürücü: WD Caviar Blue 1TB 7200Rpm
  • Monitör: Viewsonic 21.5″ VA2246-LED
  • Kasa: Cooler Master CMP-350
  • Güç Kaynağı: Kasaya dahil 350W / Kasaya dahil 500 Watt
Toplam: 1396 TL (615$) / 1465 TL (645$)

Monitör 300TL onu çıkartırsak 1000TL olur.

Giriş Seviye Oyun Sistemleri (Fiyat/Performans)

• İşlemci: AMD A10-7850K / Intel Pentium G3258
  • Anakart: ASUS A88XM-A / H81M-P33
  • Ekran Kartı: Tümleşik Radeon R7 / R7 260X TurboDuo
Ortak bileşenler

• Bellek: Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CL9
  • Sabit Sürücü: WD Caviar Blue 1TB 7200Rpm
  • Monitör: Viewsonic 21.5″ VA2246-LED
  • Kasa: Cooler Master CMP-350
  • Güç Kaynağı: Kasaya dahil 350W / Kasaya dahil 500 Watt
Toplam: 1396 TL (615$) / 1465 TL (645$)

yardımın için teşşekkürler ama ben kasayı vatan dan toplucam ordakı satılan parçalara göre lazım bazı parçalar yok belkıde var ben bulamıyorum dediğim gibi fazlada anlamıyorum monitor haric diger dedıgınız parçaların tamamı 1500 civarı olarak çıktı

Son düzenleme:
Merhaba.
Giriş seviyesi oyun sistem tavsiyesinde ki A10 7850K işlemcinin ilerideki performansı hakkında bir fikriniz var mı acaba?

İşlemci performansı olarak İntel'in i5-i3 işlemcileri arasında konumlanıyor. Grafik performansı olarak zaten şuanda apular arasında en tepede denebilir.
Fakat bu sistem toplandıktan sonra sistem güncellenmesine gidildiğinde;
Ram gibi bileşenlerden ziyade aynı işlemciyle bir başka bir amd gpusunu birleştirip crossfire ile bağladığımızda elde edeceğimiz performansın verimliliği nasıl olacaktır?
BF4 gibi oyunları 1080p orta ayar sadece apu ile oynayabilirken daha sonra sisteme bir ekran kartı dahil ettiğimizde verimlilik konusunda bir artış görülecek midir?

Böyle bir sisteme üst seviye bir ekran kartı ileriki dönemde dahil edildiğinde crossfire bağlatısı yapılırsa R7 ve R8 iki grafik kartı arasında bir performansmı yoksa daha üst bir performans mı elde ederiz acaba?

Bu sistem fiyatıyla ve sağlayacağı performansla çok yatıyor aklıma ancak ileriye dönük güncelleştirmelerde de sıkıntı veya engel olmasından çekiniyorum.

Saygılarımla...

Apu sistem hakkında çok bilgim yok, yeni çıkaracakları işlemci şimdiki soket yapısına uyar mı bilemiyeceğim. ama crossfire yapıp performans artışı mümkün tabiki. Ben olsam i3 olan sistemi alırım . Zaur'un sistemini alıp. HD 4400 bir süre idare eder sonradan gtx 970 ve ya bütçene göre bir ekran kartı alıp uzun seneler kullanabilirsin.
[Alındı] i3 4130 sistem

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı