1000 TL'ye mATX anakart, Ekran kartı ve İşlemci önerisi

rlanders

Kilopat
Yer
İstanbul
Selamlar, eski kasamın içine yeni parçalar almak istiyorum. mATX anakart ve uyumlu işlemci olarak M5A78L ve FX6300 düşündùm. 500GB WD HDD ve 4GB 1600 GSkill belleğim var. Başka anakart ve işlemci önerinizi de alabilirim ama anakart micro olmalı. Ekran kartı ve çalışmasını sağlayacak PSU önermenizi bekliyorum. Oyun oynayacağım ama canavara ihtiyacım yok, orta seviye veya bir gömlek altı kartlar olabilir. 1920x1080 monitörüm de var. Hepsini 1000 TL altında halledebilirsek iyi olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 Watt PSU yeterlidir.

Ekran Alıntısı.PNG

AM3+ bir set alsam performans olarak fark ne olur? Kalite ve enerji tasarrufu açısından intelin daha iyi olduğunu biliyorum ama FX-6300 kağıt üstünde bu i3 4150'den iyi gözüküyor.

Bu tamamen size kalmış bir tercih. İki işlemci arasında bariz bir fark yok, yalnız şöyle bir durum var oyunların çoğu iki çekirdek kullanıyor ve intelin tek çekirdek performansı üstün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı