1000 TL'ye sistem toplama

lincoln35

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bir arkadaşımın 1000 TL bütçesi var uygun oyunları rahat kaldırabilecek bir sistem önerir misiniz?

Kasa olarak pek karar veremedim. Fakat ileride upgrade yaparken PSU da sıkıntı yaşamamak için Cooler Master RC-K350 alabilirsiniz. Ayrıca şuan piyasa çok yüksek. Sistemi şuan almanızı tavsiye etmiyorum.
Adsız.png

Piyasanın değişiceğini pekte sanmam. Belki arada 10-20 Tl farklar olur ama DDR2 döneminden DDR3 geçtiğimiz zamanı bir hatırlayalım. Buda aynısı dolar desen zaten almış başını gidiyor. Bence uygun bütçeyi ayarlayana dek beklemeli. Mesela önce kasayı almalı sonra bir anakart derken zamanla hem daha iyi hemde yeni çıkan ürünlerle tanışmış olunur. Mesela bugünlerde Nvidia Gtx970-980 modelleri gibi. 1000 tlye iyi bir i3 - i5 işlemciyle anakart ve ram alınır. Mevcut eski hdd ve kasanızda varsa ekran kartı, kasa, hdd, psu vs alınabilir. Tabi sabır gerektirende bir durum. Acele işten hiçbir zaman fayda gelmez. Benden tavsiye

İşlemci: Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar 486 Tl.
Anakart: GA-H97M-HD3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar 268 Tl.
Bellek: Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Bellek - Vatan Bilgisayar 140 Tl.
Kasa: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar 133 Tl.
Psu: Zalman Zm600-Lx Dual Forward Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 173 Tl.

Toplam 1200 Tl. İster bu şekilde yapın daha sonra alın diğer malzemeleri, isterseniz de Apu lu sistem kullanın ama bu sistem Apu dan daha çok tatmin edecektir. İyi Forumlar.

Piyasanın değişiceğini pekte sanmam. Belki arada 10-20 Tl farklar olur ama DDR2 döneminden DDR3 geçtiğimiz zamanı bir hatırlayalım. Buda aynısı dolar desen zaten almış başını gidiyor. Bence uygun bütçeyi ayarlayana dek beklemeli. Mesela önce kasayı almalı sonra bir anakart derken zamanla hem daha iyi hemde yeni çıkan ürünlerle tanışmış olunur. Mesela bugünlerde Nvidia Gtx970-980 modelleri gibi. 1000 tlye iyi bir i3 - i5 işlemciyle anakart ve ram alınır. Mevcut eski hdd ve kasanızda varsa ekran kartı, kasa, hdd, psu vs alınabilir. Tabi sabır gerektirende bir durum. Acele işten hiçbir zaman fayda gelmez. Benden tavsiye

İşlemci: Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar 486 Tl.
Anakart: GA-H97M-HD3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar 268 Tl.
Bellek: Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Bellek - Vatan Bilgisayar 140 Tl.
Kasa: Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar 133 Tl.
Psu: Zalman Zm600-Lx Dual Forward Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 173 Tl.

Toplam 1200 Tl. İster bu şekilde yapın daha sonra alın diğer malzemeleri, isterseniz de Apu lu sistem kullanın ama bu sistem Apu dan daha çok tatmin edecektir. İyi Forumlar.
Ekran kartsız nasıl oyun oynayacak arkadaş? Eğer İ5'in içinde GPU var derseniz, İ5 içinde bulunduran grafik kartını apu ile karşılaştıramazsınız.

Benim bu sistemi önermekteki maksadım zamanla alıp daha doğru seçenekleri görebilmesidir. Bence yazdığımın mantığını anlamaya çalış kardeşim. Kaldı ki Apu'da beklenen performansı verememekteki. Ram desteği gereken bir sistem. Hp pavilion g6 e2 vision Amd Apu bir laptop kullanıyorum. 6380g gpu ya sahip bir işlemci. Intelin dual core laptopları bile daha fazla performans veriyor. Bak güzel kardeşim benim tavsiyem ölü yatırım yapmaması idi. Zamanla bir ekran kartı veyahut eski bir ekran kartı mevcutsa geçici süreli kullanabilir. Aynı sistem le Zotac 9500 gt kullanan arkadaşım var ve bir sorunda yaşamıyor. Beni anladıysan karlı iş olacağını anlamışsın demektir. Ben sadece önerimi sundum. Illa yapılsın diye bir beklentim de yok. İsteyen yapar istemeyen yapmaz. Bu işlemci ile de belli bir süre oyun oynanabilir. Sonuçta i5 işlemciden bahsediyoruz. Amd 7850 k mı? Yoksa i5 4460 mı? Akif Sönmezden de bu konu hakkında yorum bekliyorum. Iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı