10000-12000 TL arası monitörlü PC toplama

Drcili

Centipat
Öncelikle bu işlerde yeniyim fazla bilgim yok.
İşlemci: Ryzen5 3600 veya 3600X.
Ekran kartı: RTX 2060S (burada OC'li sürüm almak daha mı iyi baktığımda çok bir HZ farkı görmedim 100 Hz falan oynuyor OC'lerde en fazla)
RAM: Corsair Vengeance 16 GB (2x8 GB) 3200MHz

Kendi seçtiklerim bunlar arkadaşlar. Bunların yanına 144Hz güzel bir monitor- iyi hava akışı olan bir kasa ve ortalama bir F/P anakart önerilerinizi bekliyorum.
GPU olarak da önerilerinize açığım zira henüz bir karar vermiş değilim ancak AMD almayı düşünmüyorum problemli olduğundan dolayı. NVIDIA taraftarıyım.

2060S ile 2070 arasında pek fark yok diye biliyorum hatta çoğu kişi 2060S'i tercih etmiyor mu?
O seviyedeki kartlar ile ilgili pek bilgili değilim. Tavsiyemin tek sebebi yazdığınız sistemin 9-10 BİN TL arası olduğunu düşünmem. O parçaların toplam fiyatı nedir onu yazarsanız daha iyi olur. 10-12 BİN TL dediğiniz için böyle bir düşüncem oldu.

2060S ile 2070 arasında pek fark yok diye biliyorum hatta çoğu kişi 2060S'i tercih etmiyor mu?
Evet doğru 3 FPS kadar fark için 500 600 TL vermek delilik. Ararlarındaki fark 2K ve 4K da ortaya çıkıyor.
Ama biraz beklerseniz belki 2070 Superli bir sistem toplayabiliriz.

O seviyedeki kartlar ile ilgili pek bilgili değilim. Tavsiyemin tek sebebi yazdığınız sistemin 9-10 bin TL arası olduğunu düşünmem. O parçaların toplam fiyatı nedir onu yazarsanız daha iyi olur. 10-12 bin TL dediğiniz için böyle bir düşüncem oldu.

2060S şu an 4200TL dolaylarında işlemci ise 1400TL ancak işin içine monitör -SSD -kasa PSU- anakartıda dahil edeceğimiz için 10 bini rahat geçeceğini söyleyebilirim.

GeForce RTX 2060 Super Ekran Kartı - Epey öneriyorum söylediğin fiyat için tabi daha pahalı alabilirsin .
burdanda kartların fiyat performan listesine bakabilirsin.
bide nvidianın kartının super serilerini al onlar fiyat performans serileri.
bide alcağın işlemciyi ucuz tutacaksan bence tut gir benchmar testlerine bak eğer işlemci bf4 cod warfare gta 5 gibi oyunlarda 100 çekiyorsa yetmiyordur ort %50 60 çekiyorsa ekran kartının yükünü kaldıra biliyordur.
PassMark CPU Value Chart - Performance / Price of available CPUs bunlarda fiyat performans cpuların.

Evet doğru 3 FPS kadar fark için 500 600 TL vermek delilik. Ararlarındaki fark 2K ve 4K'da ortaya çıkıyor.
Ama biraz beklerseniz belki 2070 Super'li bir sistem toplayabiliriz.

Evet haklısınız 2070S gerçekten sağlam bir kart fakat 2060S ile arasında da sağlam bir fiyat farkı var aslında acelem yok bu yazın sonuna kadar bekleyebilirim fakat doların yükselmesinden endişeliyim. Zaten bu sistemi alarak sınırlarımı zorladım bir de 2070S gerçekten aradaki fiyat farkı için değer mi?

Evet haklısınız 2070S gerçekten sağlam bir kart fakat 2060S ile arasında da sağlam bir fiyat farkı var aslında acelem yok bu yazın sonuna kadar bekleyebilirim fakat doların yükselmesinden endişeliyim. Zaten bu sistemi alarak sınırlarımı zorladım bir de 2070S gerçekten aradaki fiyat farkı için değer mi?
10-12 BİN TL ile 2060S den daha iyi sitemler çıkıyor.
Mesela arkadaş atmış:
RTX 2080 Super kasa 10.300 TL. Bütçeniz bu ekran kartına yaraşır bir mönitöre yetmiyor tek sıkıntı orası.

Geri
Yukarı