10000 TL Gaming laptop önerisi

muptekel

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar.

Siteye yeni üye oldum, üniversiteden mezun oldum. 5 senedir kullandığım ASUS marka 940M :) ekran kartlı eski laptopum artık performans vermemekte.(aslında bakarsanız çok güç tüketen performans isteyen program ya da oyun kullanmam. Valorant CS:GO gibi FPS oyunları tercihimdir. Arada keyfi M.2 bile oynarım :) ) yeni bir laptop alma ihtiyacı duyuyorum. Haftalardır araştırıyorum, aklımda hep Monster Tulpar başlangıç serileri vardı. Oldukça ucuz diyordum muadillerine göre. Okuyup araştırdıkça vazgeçtim sayılır. Bugün Acer Nitro 5 serilerini inceledim çoğunlukla. Herkesin de övgüyle bahsettiğini gördüm.
1) https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i7-10750h-16gb-512-gb-ssd-rtx-2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q7qey-002-p-HBV0000118VW6?magaza=BOZDAN Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.34.9
2) https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q7pey-002-p-HBV00000VHU8W

Birisi 1660 Ti birisi RTX2060 çok büyük performans farkı görmedim internette (DLSS vs RTX destekli oyunlar hariç)
Hangisi ya da hangi laptopları önerirsiniz hatta i5 işlemcili Nitro 5 görmüştüm şu an linkine ulaşamadığım. 9000 TL civarlarındaydı. RAM'lerinin Single mi Dual Channel mı oldugu konusunda yardıma ihtiyacım var. Önerilere açığım, şimdiden teşekkür ederim.

Monster almanızı önermiyorum.

Monster almanızı önermiyorum.
Hocam peki acer 9100 liralık olanı mı msi mı tercih ederdiniz neden? Bir de linkte paylaşmış olduğum acerin aynı özelliklere sahip i7 işlemcilisi mevcut 10300 lira civarı aradaki farka değecek bir artış mı o kadar artırmışken 2060 almak mantıklı değil mi?
Ramler single channel, imkan varsa 2060 seçin.
Teşekkür ederim. Bu modelin i7 işlemcilisiyle arasında bariz performans farkı ya da eksiklik hissediliyor mu bilginiz var mı soğutma ya da herhangi bir durum için. Çünkü arada 1000 lira civarı fark var ve donanım olarak sadece işlemci farkı mevcut gördüm ben alırsam ya bunu ya 2060 almak mantıklı geliyor bana da.

Hocam peki Acer 9100 liralık olanı mı MSI mı tercih ederdiniz neden? Bir de linkte paylaşmış olduğum Acer'in aynı özelliklere sahip i7 işlemcilisi mevcut 10300 lira civarı aradaki farka değecek bir artış mı o kadar artırmışken 2060 almak mantıklı değil mi?
Acer'in soğutması başarılı olduğu için Acer'i tercih ederdim. 10.300 TL'ye 2060 ekran kartlı bir tek Monster var. Onu da önermiyorum.

Teşekkür ederim. Bu modelin i7 işlemcilisiyle arasında bariz performans farkı ya da eksiklik hissediliyor mu bilginiz var mı soğutma ya da herhangi bir durum için. Çünkü arada 1000 lira civarı fark var ve donanım olarak sadece işlemci farkı mevcut gördüm ben alırsam ya bunu ya 2060 almak mantıklı geliyor bana da.
Amaç sadece oyunsa pek farketmez, ama imkan varsa 10750H'li daha mantıklı olur.

Acer'in soğutması başarılı olduğu için Acer'i tercih ederdim. 10.300 TL'ye 2060 ekran kartlı bir tek Monster var. Onu da önermiyorum.
Başlıkta attığım Nitro 5 11000 lira civarında olan 2060 rtx mevcut. Ama kafamı 2000lira fark verip 1660ti > rtx2060 ve
i5>i7 işlemciye cıkartmak değer mi? O konuda kararsızım.
Başka öneri olmadığına göre sanırım şu an piyasada en iyi f/p gaming olarak acer nitrolar var. 9100 liralık i5 ve 2060rtxli 11000 fiyatlı olanlar arasında karar vermem gerekecek gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı