10000 TL Gaming laptop önerisi

İkisi arasındaki farkı tam olarak bilmiyorum açıkcası yardımcı olursanız sevinirim. 10750hlar da çok ısınıyor diye okumuştum sorun ne 10300'de ki

10300 ve Ryzen 4600 kafa kafaya 2 işlemci, intel açık ara daha sıcak çalışıyor.

10750 ise çoğu oyunda 5 fps yüksek verirken nadiren 92 dereceyi görür. Görse bile daha yüksek performans daha fazla ısı demektir yani normal. Render yapıcaksanız zaten farkı anlatmaya gerek yok kesinlikle i7

Kısacası 10300 mecbur değilseniz pek önerilmez, yine de işinizi görecektir 1200 lira az para sayılmaz. Karar size kalmış

10300 ve Ryzen 4600 kafa kafaya 2 işlemci, Intel açık ara daha sıcak çalışıyor.

10750 ise çoğu oyunda 5 FPS yüksek verirken nadiren 92 dereceyi görür. Görse bile daha yüksek performans daha fazla ısı demektir yani normal. Render yapacaksanız zaten farkı anlatmaya gerek yok kesinlikle i7

Kısacası 10300 mecbur değilseniz pek önerilmez, yine de işinizi görecektir 1200 lira az para sayılmaz. Karar size kalmış

Teşekkür ederim almışken 10750H 2060 düşünüyorum 11000 liraya. 16 GB Single RAM var sanıyorum bu performansı kötü etkiler mi illa da 16-16 Dual yapmalı mıyım peki?

Teşekkür ederim almışken 10750H 2060 düşünüyorum 11000 liraya. 16 GB Single RAM var sanıyorum bu performansı kötü etkiler mi illa da 16-16 Dual yapmalı mıyım peki?

Hem evet hem hayır, single channel RAM ile özellikle geniş LOD'lu alanlarda 5-10 fps drop yersiniz. Güncel oyunlarda ise hemen her zaman fps daha düşüktür. Hayır kısmı ise bazı oyunlara nerdeyse hiç etki etmiyor.

Zaten o kadar para veriyorsunuz kesinlikle dual yapın o sistemi.

Hem evet hem hayır, Single Channel RAM ile özellikle geniş LOD'lu alanlarda 5-10 FPS düşmesi yersiniz. Güncel oyunlarda ise hemen her zaman FPS daha düşüktür. Hayır kısmı ise bazı oyunlara neredeyse hiç etki etmiyor.

Zaten o kadar para veriyorsunuz kesinlikle Dual yapın o sistemi.

Aslında bakarsanız 8x8 olsa yine işimi görürdü en başta bahsettiğim gibi yoğun yüklü programlar oyunlar oynamıyorum ama verdiğim paranın performansını FPS olarak görmek isterim sadece. Ekstra bir 16 almak da iyi para o yüzden :) Yine de teşekkürlerimi sunarım sağ olun.

Aslında bakarsanız 8x8 olsa yine işimi görürdü en başta bahsettiğim gibi yoğun yüklü programlar oyunlar oynamıyorum ama verdiğim paranın performansını FPS olarak görmek isterim sadece. Ekstra bir 16 almak da iyi para o yüzden :) Yine de teşekkürlerimi sunarım sağ olun.

Ne demek, forumlar bunun için var 😅 . Hocam yalnız dediğim 8x8 ler için geçerliydi emin olamadım. En iyisi siz bi single 16 kullanın bi süre sorunlu programa denk gelirseniz suçu RAM'e atarsınız. Hemen almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı