10000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000

Murat Gündüz

Kilopat
Daha fazla  
Maksimum 10 bin TL bandında bütçem bulunmakta hangi bilgisayarı tercih etmeliyim bilmiyorum, hangisine baksam daha da kafam karıştı diyebilirim. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla hem kütüphanede kullanabileceğim ve boş zamanlarda ortalama seviyelerde oyun oynayabileceğim bir laptop aramaktayım.

M1 Air boş zamalanlarında ortalama oyunlar oynayabileceğin gayet yeterli bir işlemci ve ekran kartı. Sorun olabilecek tek kısım ise bazı oyunların macos desteklememesi. Arkadaşımız konu hakkında pek bir bilgiye sahip değil anlaşılan @vahşet123. M1 Air tam bir öğrenci bilgisayarı.Üzmez.

Maksimum 10 bin TL bandında bütçem bulunmakta hangi bilgisayarı tercih etmeliyim bilmiyorum, hangisine baksam daha da kafam karıştı diyebilirim. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla hem kütüphanede kullanabileceğim ve boş zamanlarda ortalama seviyelerde oyun oynayabileceğim bir laptop aramaktayım.
Bende senin gibi 10 bin civarlarında pc arıyorum 2 model var gibi ama kararsızım atayım sende bak istersen
1-)https://www.hepsiburada.com/acer-ni...y-001-p-HBV00000VFUAS?magaza=BOZDAN Teknoloji
2-)https://www.hepsiburada.com/msi-bra...utm_content=c&utm_term=17&wt_pc=cimri.c.17.pc

1. seçenekteki ips ekran, 2. seçenek tn panel ve 8gb ama msi.

M1 Air boş zamalanlarında ortalama oyunlar oynayabileceğin gayet yeterli bir işlemci ve ekran kartı. Sorun olabilecek tek kısım ise bazı oyunların macos desteklememesi. Arkadaşımız konu hakkında pek bir bilgiye sahip değil anlaşılan @vahşet123. M1 Air tam bir öğrenci bilgisayarı.Üzmez.
Ortalama oyun kastı CS:GO 60 FPS ise neden olmasın.

Acer aklımda kaldı ama markadan dolayı belki sizin de aklınızda oluşmuştur soru işareti, MSI için ise listemde olanlardan eğer farklı bir seçenek bulamaz ya da bütçemi artıramaz isem düşünüyorum.
M1 Air boş zamalanlarında ortalama oyunlar oynayabileceğin gayet yeterli bir işlemci ve ekran kartı. Sorun olabilecek tek kısım ise bazı oyunların macOS desteklememesi. Arkadaşımız konu hakkında pek bir bilgiye sahip değil anlaşılan @vahşet123. M1 Air tam bir öğrenci bilgisayarı. Üzmez.

Hayatım boyunca hiç IOS işletim sistemi ya da Apple tarzı bir ürün kullanmadım hatta incelemedim bile diyebilirim, eğer gerçekten iyi derecede öğrenci işi ve oyun kaldırabiliyorsa düşünebilirim, incelemelerine bakacağım teşekkür ederim cevap için.
Ortalama oyun kastı CS:GO 60 FPS ise neden olmasın.

Gerçekten herhangi bir fikrim olmadığı için MacBook hakkında incelemeden bir şey diyemeyeceğim. Belki benim tam şekilde açıklamadığımdan kaynaklı da olabilir. Orta derecede oyun derken 60 FPS CS:GO'yu şu an halihazırda olan masaüstü bilgisayarım 100-110 FPS bandında alıyor, GTX 960 2 GB ve i3 4160 tabanlı bir masaüstü bilgisayarım var tek isteğim AC Valhalla, AC Odyssey gibi oyunlarda orta grafiklerde 60 FPS bandında oynamak istiyorum diyebilirim. Sadece güncel bazı oyunları sekteye uğramadan oynamak istiyorum desem galiba ortalama oyuna açıklık getirebilirim. Yanıt için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Acer aklımda kaldı ama markadan dolayı belki sizin de aklınızda oluşmuştur soru işareti, MSI için ise listemde olanlardan eğer farklı bir seçenek bulamaz ya da bütçemi artıramaz isem düşünüyorum.

Hayatım boyunca hiç IOS işletim sistemi ya da Apple tarzı bir ürün kullanmadım hatta incelemedim bile diyebilirim, eğer gerçekten iyi derecede öğrenci işi ve oyun kaldırabiliyorsa düşünebilirim, incelemelerine bakacağım teşekkür ederim cevap için.

Gerçekten herhangi bir fikrim olmadığı için MacBook hakkında incelemeden bir şey diyemeyeceğim. Belki benim tam şekilde açıklamadığımdan kaynaklı da olabilir. Orta derecede oyun derken 60 FPS CS:GO'yu şu an halihazırda olan masaüstü bilgisayarım 100-110 FPS bandında alıyor, GTX 960 2 GB ve i3 4160 tabanlı bir masaüstü bilgisayarım var tek isteğim AC Valhalla, AC Odyssey gibi oyunlarda orta grafiklerde 60 FPS bandında oynamak istiyorum diyebilirim. Sadece güncel bazı oyunları sekteye uğramadan oynamak istiyorum desem galiba ortalama oyuna açıklık getirebilirim. Yanıt için teşekkür ederim.
Ya dediğim gibi 2 bilgisayar da kafama takıldı benim de. Acer işlemci ve ekran kartı olarak zayıf kalıyor sanıyorum ama ram 16gb ve ekran ips panel. Msi ise işlemci ve ekran kartı olarak biraz daha iyi ama tn panel ve 8gb ram. Msi tarafını tercih etmek istiyorum ama tn panel kafamı kurcalıyor ips ile aralarında ciddi farklar olduğu söyleniyor.

Ya dediğim gibi 2 bilgisayar da kafama takıldı benim de. Acer işlemci ve ekran kartı olarak zayıf kalıyor sanıyorum ama RAM 16 GB ve ekran IPS panel. MSI ise işlemci ve ekran kartı olarak biraz daha iyi ama TN panel ve 8 GB RAM. MSI tarafını tercih etmek istiyorum ama TN panel kafamı kurcalıyor IPS ile aralarında ciddi farklar olduğu söyleniyor.

Bende galiba bugün ya da yarın MSI Bravo serisinden birini alacağım gibi duruyor, sonradan RAM taktırırım gibi bir düşünce ile sipariş vermeye hazırlanıyorum. Eğer vazgeçersem de 8 bin TL bandında oyunu rafa kaldırıp direk ofis ve öğrenci işi bir laptop alacağım, maalesef ki fiyatlar çok yüksek elimde avcumda olanı verip alacağım, umarım istediğiniz güzel bir şeye sahip olabilirsiniz.

Geri
Yukarı