10000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000

Murat Gündüz

Kilopat
Daha fazla  
Maksimum 10 bin TL bandında bütçem bulunmakta hangi bilgisayarı tercih etmeliyim bilmiyorum, hangisine baksam daha da kafam karıştı diyebilirim. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla hem kütüphanede kullanabileceğim ve boş zamanlarda ortalama seviyelerde oyun oynayabileceğim bir laptop aramaktayım.

Bütün 10-13 bin bandında laptopları ekledim indirim gelir denk gelir diye uygun makul bir şey denk gelirse hemen sipariş vereceğim, hafif umutsuzluk kapladı içimi umarım şans bana da güler.

Aslında laptopu paylaştığımda 10.031 tlydi şu an 12 bine çıkmış. Elimden geldiğince iyi olabilecek laptopları ekledim indirim gelirse alacağım, umarım şansıma iyi bir şey denk gelir. Artık sadece uzun pil ömürlü, kasmayan, video, film izleyip araştırma yapabileceğim daha makul fiyatlı dizüstü laptoplara da bakıyorum öyle bir şey denk gelirse oyun oynamayı rafa kaldıracağım :(.

Ben bu laptop araştırmalarina girdiğimden beri ne kadar fırsatçı bir toplum olduğumuzu anladim. GTX 1650'ler bile 9500 oldu kur hafif arttimi zamlar bin bin geldi. Bir de hafta sonlarina dogru fiyatlar artiyor cumartesi pazar hafta başı düşük seyrediyor. Biraz sabredin mesela N11 de 9 bine Dell vardi 3050 ona bakabilirsiniz.
Dell G15 5510 4B200F82C i5-10200H 8 GB 256 GB SSD RTX3050 15.6" Ubuntu FHD dizüstü bilgisayar 9.899, 00 TL yerine 9.379, 99 TL.

Ben bu laptop araştırmalarina girdiğimden beri ne kadar fırsatçı bir toplum olduğumuzu anladim. GTX 1650'ler bile 9500 oldu kur hafif arttimi zamlar bin bin geldi. Bir de hafta sonlarina dogru fiyatlar artiyor cumartesi pazar hafta başı düşük seyrediyor. Biraz sabredin mesela N11 de 9 bine Dell vardi 3050 ona bakabilirsiniz.
Dell G15 5510 4B200F82C i5-10200H 8 GB 256 GB SSD RTX3050 15.6" Ubuntu FHD dizüstü bilgisayar 9.899, 00 TL yerine 9.379, 99 TL.
Sepette 9080 tl. İşlemci biraz zayıf ama sanırım bu cihazda MUX vardı bu da güzel bir artı. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihaz gibi duruyor.

Sepette 9080 tl. İşlemci biraz zayıf ama sanırım bu cihazda MUX vardı bu da güzel bir artı. Bu fiyata alınabilecek en iyi cihaz gibi duruyor.
Hocam sanırım mux Raizenli modellerinde var.Benim aldığım monster İ5 11400 500 ssd 8 gb ram 3050 acaba bu daha mi mantikli 500 tl fark var?

Bütün 10-13 bin bandında laptopları ekledim indirim gelir denk gelir diye uygun makul bir şey denk gelirse hemen sipariş vereceğim, hafif umutsuzluk kapladı içimi umarım şans bana da güler.

Aslında laptopu paylaştığımda 10.031 tlydi şu an 12 bine çıkmış. Elimden geldiğince iyi olabilecek laptopları ekledim indirim gelirse alacağım, umarım şansıma iyi bir şey denk gelir. Artık sadece uzun pil ömürlü, kasmayan, video, film izleyip araştırma yapabileceğim daha makul fiyatlı dizüstü laptoplara da bakıyorum öyle bir şey denk gelirse oyun oynamayı rafa kaldıracağım :(.
İnşallah bulursunuz hocam. Fakat şunu söyleyeyim şu an size akıcı oyun oynamak çekici geliyor olabilir ama ben 40 FPSten 144 FPSe geçtikten sonra kısa bir süre sonra sıkıldım. Eğer almazsanız da üzülmeyin fazla. :) Ama insan denemek istiyor orası ayrı.

İnşallah bulursunuz hocam. Fakat şunu söyleyeyim şu an size akıcı oyun oynamak çekici geliyor olabilir ama ben 40 FPS'ten 144 FPS'e geçtikten sonra kısa bir süre sonra sıkıldım. Eğer almazsanız da üzülmeyin fazla. :) ama insan denemek istiyor orası ayrı.

Elbette belki önümüzdeki birkaç yıl daha müsait zamanlarım var eğer bulamazsam uyguna içime sinebilecek bir Gaming laptop, sadece araştırma, sunum, belge tutabileceğim bir laptop alır, oradan artık oynayanları seyrederiz arada :).

Geri
Yukarı