10000 TL monitör dahil sistem önerisi

raiden5510

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir sistem toplamak istiyorum. Sistemin asıl amacı oyun oynamak ve programlama yapmak. 1080p Ultra ayarlarda akıcı olması benim için yeterli. Monitör içinse ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur. Hz değeri çok önemli değil, rekabetçi oyun oynamıyorum. Sistemi uzun süre kullanmak istiyorum (en az 4-5 sene) o yüzden bütçeyi biraz yüksek tuttum. Daha sonra parça ekleyip çıkarma yapacağımı sanmıyorum. Vadesi dolduktan sonra yenisini alırım, o yüzden fazla geleceğe yönelik düşünülmesine gerek yok. Eğer bütçeyi aşmayacak şekilde 2K monitör ve 2K'da akıcı deneyim sunacak sistem tavsiyeniz varsa ona da okeyim.Ayrıca RGBsi ışıklandırması falan gram umrumda değil görüntüsüne pek önem vermiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam alabiliceğiniz ileriye dönük parasını hak eden bir sistem.

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 75
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum emekleriniz için. Acelem yok 3000 serisini bekleyebilirim ve açıkçası bu bütçeyle 3000 serisi bir ekran kartı alabiliyorsam almak isterim. Yine de şu an önerisi olan arkadaşları dinlemeye hazırım. Ayrıca 10000TL verme şu fiyata da 1080P Ultra ayarlarda oynarsın şeklinde bir öneriniz varsa ona da açığım.

Hocam benim topladığım sistem daha performanslı ve ileriye dönük değil mi yanlış anlamayın kötü anlamda demiyorum ama.
Açıkçası bu bütçede AMD ekran kartı önermiyorum ve B550 anakartlar ile ilgili en ufak bir fikrim yok :D Bu yüzden başka arkadaşların yorumlamasını istiyorum :)

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum emekleriniz için. Acelem yok 3000 serisini bekleyebilirim ve açıkçası bu bütçeyle 3000 serisi bir ekran kartı alabiliyorsam almak isterim. Yine de şu an önerisi olan arkadaşları dinlemeye hazırım. Ayrıca 10000TL verme şu fiyata da 1080P Ultra ayarlarda oynarsın şeklinde bir öneriniz varsa ona da açığım.

Hocam şahsi görüşüm 3000 serisi ucuz bir seri olmayacak en kötü 4000 küsurden başlar 10000 TL'ye Ryzen 4.seri işlemciler biraz zor gibi gözüküyor

Sistem:

Monitör:

Geri
Yukarı