10000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

DeadNight32

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. İleriye de dönük olarak bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Bütçem şu an 4.000 TL civarında ve parçaları da hemen değil elime nakit geçtikçe parça parça almayı düşünüyorum. Kendim şöyle bir sistem topladım artıları ve eksileri konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

İşlemciAMD Ryzen 7 1700X 3.4 Ghz 20 MB AM4
AnakartMSI X370 Xpower Gaming Titanium 3200 Mhz(OC) AM4
Ekran KartıMSI NVIDIA GeForce GTX 1070 GAMING X 8G 8GB 256 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0
BellekG.Skill Trident Z 16GB Kit 3000 MHz CL15 RGB
DepolamaSeagate 3,5″ 2TB Barracuda 7200 RPM
SSDSamsung 960 EVO NVMe M.2 250GB
KasaCOOLER MASTER MASTERCASE PRO 6 MidT ATX
Güç KaynağıCorsair RM750x 80 PLUS GOLD
SoğutmaCorsair Hydro H110i
MonitörAOC 23.8" AGON AG241QX 144Hz 1ms ADAPTİVE-SYNC 2K Gaming Monitör
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde 4000 lira var ve para geçtikçe mi alacaksın sistemi? Pilot falan değilsen bu aylar sürer. Tam olarak ne zaman para geçebilir eline? Sistemi toplamadan maksimum 1-2 hafta önce konu açın.

10.000TL lik bir bilgisayardan bahsediyorsanız şunu alabilir veya AMD Threadripper işlemcilerin düşmesini bekleyebilirsiniz:

EDIT: 75Hz monitör yerine başka bir siteden 120Hz monitör alabilirsiniz FPS oyunları için çok büyük bir avantaj sağlayacak, ve mouse movement (fare hareketleriniz) daha pürüzsüz olacaktır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 227
10.000TL lik bir bilgisayardan bahsediyorsanız şunu alabilir veya AMD Threadripper işlemcilerin düşmesini bekleyebilirsiniz:

EDIT: 75Hz monitör yerine başka bir siteden 120Hz monitör alabilirsiniz FPS oyunları için çok büyük bir avantaj sağlayacak, ve mouse movement (fare hareketleriniz) daha pürüzsüz olacaktır.
Parayı har vurup harman savurmuşsunuz. Bütçe fazla diye herşeyin en pahalısı en performanslısı anlamına gelmiyor
-İ7 7820X yerine R7 1700 tercih edebilirsiniz. Aradaki fiyat farkı çok fazla. Aradaki performans farkı o kadar fazla değil.
-Seçtiğiniz HDD yerine normal bir 2TB HDD alınabilir.Boşuna para harcamaya gerek yok.
-SSD kapasitesi çok az. Ayrıca m.2 SSD şart. Normal SSD ile m.2 SSD arasında yüksek fark var.

Parayı har vurup harman savurmuşsunuz. Bütçe fazla diye herşeyin en pahalısı en performanslısı anlamına gelmiyor
-İ7 7820X yerine R7 1700 tercih edebilirsiniz. Aradaki fiyat farkı çok fazla. Aradaki performans farkı o kadar fazla değil.
-Seçtiğiniz HDD yerine normal bir 2TB HDD alınabilir.Boşuna para harcamaya gerek yok.
-SSD kapasitesi çok az. Ayrıca m.2 SSD şart. Normal SSD ile m.2 SSD arasında yüksek fark var.

Hala AMD'yi savunuyorsun, yazdığım mesajı dikkatli oku, 4000TL'lik bir bütçesi var şu anda, uzun süre daha bütçeyi biriktirecekse Threadripperların düşmesini beklemesi lazım. i7 7820X Hem coding, hem de Gaming olarak AMD Ryzen'den üstün, adamın 10k bütçesi var, o bütçeyle AMD işlemci almasını falan mı bekliyorsun? Long-term bu bilgisayarı kullanıcaksa ve bütçesi var ise şu anda i9 x serisine yönelmesi lazım, Yok 10k yapmaya daha var ise Threadripperların düşmesini beklemesi lazım.

Hocam, bütçenizi ne zaman 10.000 TL'ye çıkarabilirsiniz? Ona göre öneri yapalım. Zira, burada teknoloji öneriyoruz. Her geçen gün gelişmeye devam ediyor. O nedenle net bir tarih ya da tahmini olarak bir zaman verirseniz daha iyi olur.

Arkadaşlar hepinize cevaplar için teşekkürler. Ancak yazabildim çünkü forum kurallarına bakmadan konu açtığım 1 günlüğüne cevap yazamıyordum.

Elinde 4000 lira var ve para geçtikçe mi alacaksın sistemi? Pilot falan değilsen bu aylar sürer. Tam olarak ne zaman para geçebilir eline? Sistemi toplamadan maksimum 1-2 hafta önce konu açın.

Hocam, bütçenizi ne zaman 10.000 TL'ye çıkarabilirsiniz? Ona göre öneri yapalım. Zira, burada teknoloji öneriyoruz. Her geçen gün gelişmeye devam ediyor. O nedenle net bir tarih ya da tahmini olarak bir zaman verirseniz daha iyi olur.

Keşke pilot olsaydım valla sağdan soldan para beklemedim 1 aylık maaşımla kurardım sistemi.

Yaklaşık 10-15 gün içerisinde elime 5.000 TL daha geçecek. Aksama ihtimaline veya taksit taksit ödemelerine karşın parça parça toplamayı düşünüyorum demiştim. Tek kalemde öderlerse ne ala 15 gün içinde sistemi toplarım. Dediğim gibi oyun için topluyorum sistemi. Yıllardan beri sürekli erteledim okuldu, askerlikti, yeni işti felan derken bu kadar beklediğimden biraz daha iyi ve uzun süreli bir sistem toplamayı düşüntüm.

Oynayacağım oyunlar belli aslında şuan ki popüler oyunlar bu sisteme gerek yok daha hesaplı fiyata yine iyi bir sistem toplanır derseniz o sistem tavsiyelerine de açığım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı