10000 TL Sistem Toplama

PasaDustu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Dosya Ekleri

• Seneye inş.png
    Seneye inş.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 197
  • seneye inş2.png
    seneye inş2.png
    88,8 KB · Görüntüleme: 299
Ekran kartın AMD olmadığı için FreeSync monitöre gerek yok. G-Sync monitör alman daha iyi olacaktır.

Bana sorarsanız ben bu sistemi öneririm. Hem 10000TL'ye daha uzun ömürlü X99 bir sistem olur. Ben monitörü eklemedim ancak son fiyat 9000TL yaptığı için kendiniz istediğiniz monitörü seçebilirsiniz. Ama siz bir öneride bulunun derseniz de kesinlikle bu monitörü öneririm.
ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör

Dosya Ekleri

• x992.png
    x992.png
    21 KB · Görüntüleme: 169
  • x993.png
    x993.png
    64,6 KB · Görüntüleme: 144
  • x991.PNG
    x991.PNG
    24,3 KB · Görüntüleme: 265
RAM belleklerden biraz daha kıssanız daha iyi olur oyun mu oynayacaksınız render mı yapacaksınız ?

Ekrandan anlaşıldığı kadarı ile oyun oynayacak. Ram'den kısmak derken kapasiteden kısmasını gerektirecek durum yok. 10.000Tl lik sisteme 16 GB çok değil. derseniz ki 3200Mhz CL16 Yerine 2600Mhz CL11 veya CL12 alsın. O mantıklı olabilir.
Ama sistemi de seneye alacak galiba o yüzden şimdiden birşey demek mantıklı olmaz. O köprünün altından çok sular akar.

Seneye alınacak bir sistemi şimdi toplamak çok saçma olur. Seneye konu açarsınız yardım ederiz. Şu an önerebileceğimiz parçalar bellek, SSD (o da ucuzlayacak aynı fiyata daha iyisini alabileceksin), HDD, soğutucu, kasa, güç kaynağı, belki x99 ana kart. Monitör desen 1 sene sonra HDR geçiş yapacağız o zaman daha iyi monitörler bizi bekleyecek vesaire. 240 hertz gelecek. Ekran kartı da AMD ekran kartları da tam oturacak piyasaya ondan sonra 11. seri ekran kartları çıkacak. Sabit şeyleri öneririz ki bunlar da değişiklik gösterecek. Teknoloji ilerlediği için maliyet düşecek şu an alamadığın parçalar giriş seviyesi olacak. Seneye 10000 liralık sistem şuanda toplanılacak 15000 liralık sistem performansını verecek. Abartmıyorum gerçekten öyle olacak. Seneye büyük ihtimal Intel 10 nm işlemcileri üretecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı