10000 TL telefon önerisi

Bütçe
6000 ile 10000tl arası
Hocam iPhone 12 Pro kullanıyorum. iPhone kullanmaktan çok memnunum. Apple'ı en çok övenlerden biri olan ben mi Apple haterıyım?

Kanka bende 1 yıla yakın kullandım. Şu an 14 Pro Max kullanıyorum bugün desenki SE kasasında 14 kamerası var. 14 Pro Max'i köşeye koyar onu kullanırım. Arkadaş şu özellikler bu özellikler olsun dememiş bende tavsiyemi verdim alır almaz beni ilgilendirmez ama yukarıda önerilen tüm telefonlardan daha iyi telefon olduguna kalıbımı basarım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka bende 1 yıla yakın kullandım. Şu an 14 Pro Max kullanıyorum bugün desenki SE kasasında 14 kamerası var. 14 Pro Max'i köşeye koyar onu kullanırım. Arkadaş şu özellikler bu özellikler olsun dememiş bende tavsiyemi verdim alır almaz beni ilgilendirmez ama yukarıda önerilen tüm telefonlardan daha iyi telefon olduguna kalıbımı basarım...
SE 2. Nesil, S20 FE'den daha iyi bir cihaz diyorsunuz yani? :D

SE 2. Nesil, S20 FE'den daha iyi bir cihaz diyorsunuz yani? :D
Uzun yıllar kullanım açısından daha iyi.
CPU performansı daha yüksek.
GPU performansı daha yüksek.
Tasarım olarak daha iyi (bence).
İşletim sistemi daha stabil.
İşlemcisi daha verimli.
Ara yüzü daha şık.
Daha güvenli.
Daha da uzatmayacağım bunlar benim için yeterli telefon seçimi yaparken.

Uzun yıllar kullanım açısından daha iyi.
CPU performansı daha yüksek.
GPU performansı daha yüksek.
Tasarım olarak daha iyi (bence).
İşletim sistemi daha stabil.
İşlemcisi daha verimli.
Ara yüzü daha şık.
Daha güvenli.
Daha da uzatmayacağım bunlar benim için yeterli telefon seçimi yaparken.
GPU ve CPU performansı olarak aralarında abartı bir fark yok.
Tasarım kişiden kişiye değişir, bana göre hoş değil kamerası kötü duruyor.
iOS daha iyi evet, bu bir artı.
SD 865 ve A13 çipleri neredeyse eş değer çipler, aralarında fark olduğunu zor söyleyebiliriz.
Arayüzü performansı iyi ama şık olup olmaması kişiye göre değişiyor. OneUI arayüzünde menü kaydırmaları benim için daha şık mesela, gözüme daha çok hitap ediyor.
Evet güvenli ama aynı zamanda çok kısıtlayıcı.

Tek artısı iOS arayüzü yani. Bunları sayarken ekran, batarya, kamera ve video performansı konuları uçtu gitti sanırım? Ön kamerada 1080p30 vs 2160p60 FPS kayıt gibi önemli bir detay var ayrıca. Ekranı ve bataryası zaten her türlü daha üstün, anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

GPU ve CPU performansı olarak aralarında abartı bir fark yok.
Tasarım kişiden kişiye değişir, bana göre hoş değil kamerası kötü duruyor.
iOS daha iyi evet, bu bir artı.
SD 865 ve A13 çipleri neredeyse eş değer çipler, aralarında fark olduğunu zor söyleyebiliriz.
Arayüzü performansı iyi ama şık olup olmaması kişiye göre değişiyor. One UI arayüzünde menü kaydırmaları benim için daha şık mesela, gözüme daha çok hitap ediyor.
Evet güvenli ama aynı zamanda çok kısıtlayıcı.

Tek artısı iOS arayüzü yani. Bunları sayarken ekran, batarya, kamera ve video performansı konuları uçtu gitti sanırım? Ön kamerada 1080P30 vs 2160P60 FPS kayıt gibi önemli bir detay var ayrıca. Ekranı ve bataryası zaten her türlü daha üstün, anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Dediğim gibi kendi tercihim SE olurdu. Sizinki farklı olabilir saygı duyarım. Tercihimin sebebi alışkanlık da olabilir Apple ekosistemini (Mac, Watch, AirPods dahil) kullanmam ve uyumlarından çok memnun olmamda olabilir. Ayrıca Apple'ın Premium hissiyatını da seviyorum. Uzatmaya gerek yok zevkler ve renkler :D.

Dediğim gibi kendi tercihim SE olurdu. Sizinki farklı olabilir saygı duyarım. Tercihimin sebebi alışkanlık da olabilir Apple ekosistemini (Mac, Watch, AirPods dahil) kullanmam ve uyumlarından çok memnun olmamda olabilir. Ayrıca Apple'ın Premium hissiyatını da seviyorum. Uzatmaya gerek yok zevkler ve renkler :D.
Kişisel tercihler tabii ama sonuçta kağıt üstünde kesinlikle S20 FE daha üstün. Hem aralarında büyük bir fiyat farkı var ama neyse, artık konu sahibine kalmış. S20 FE sıfır alabilir ama SE 2 sıfır alamaz, kağıt üstünde daha iyi bir cihazı sıfır alma şansı varken neden çoğu konuda daha düşük olan bir telefonu 2. el alsın? Bizim demek istediğimiz şey bu.

Geri
Yukarı