10000 TL'ye gaming laptop önerisi

Hocam nasıl ısınma sorunlu biraz açabilir misin bende bu modelin Intel işlemcili olanını almayı düşünüyorum.

A15 FX506'larda hava kanalı fazla olmadığı için fazla ısınma vardi galiba, düz FX506'larda ise Wi-Fi karti dolayisiyla mavi ekran verebiliyor.

@Artoria Pendragon Hocam AMD'ye pek fazla bulaşmak istemiyorum, yorumlara da baktım açıkçası ama hala driver konusunda sıkıntılar yaşıyorlar, o yüzden hep bir ön yargılı yaklaşıyorum. Intel bir sistem almak istiyorum. ASUS alırsam zaten iyi bir laptop soğutucu da alıp ilk günden o şekilde kullanmaya başlayacağım(çok iyi bir laptop alsam dahi bu şekilde kullanmayı tercih ettiğim için). Soğutucu ile birlikte yine de ısınma problemi olmaz diye düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun fikrini almak isterim.

@Artoria Pendragon Hocam AMD'ye pek fazla bulaşmak istemiyorum, yorumlara da baktım açıkçası ama hala driver konusunda sıkıntılar yaşıyorlar, o yüzden hep bir ön yargılı yaklaşıyorum. Intel bir sistem almak istiyorum. ASUS alırsam zaten iyi bir laptop soğutucu da alıp ilk günden o şekilde kullanmaya başlayacağım(çok iyi bir laptop alsam dahi bu şekilde kullanmayı tercih ettiğim için). Soğutucu ile birlikte yine de ısınma problemi olmaz diye düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun fikrini almak isterim.

Intel isterseniz bu cihaza bakın hocam, https://www.hepsiburada.com/lenovo-...2k100cttx-p-HBCV00001UEYZY?magaza=Hepsiburada

Nasıl hocam Lenovo sende kullanıyorsun, soğutması ekranı vs ne durumda. Soğutucu kullanıyor musun, hangi oyunları oynuyorsun?

Hocam bendeki 3050'li versiyon, soğutucu kullanmiyorum ve Witcher 3'teki gördüğüm değerleri soyliyeyim GPU72 CPU64 65 civari. Yaz gelsede ben aşırı derecede bir ısı artışı goremedim cihazda bayağı serin çalışıyor bendeki cihaz.

Güzel değerler hocam gayet makul, soğutucuyla daha da serin tutulabilir bile. Bir de ekran 120Hz miş bu modelde, ASUS tarafında 144Hz ekran var. Kafam hala ASUS'ta ama bakalım değerlendireceğim.

Geri
Yukarı