10000TL monitör dahil sistem toplama

Kerimcan980

Decapat
Herkese iyi günler, bu hafta içi sistemi kesin olarak alacağım. Intel ve NVIDIA tabanlı olmasını istiyorum. Limiti sadece küsurat olarak arttırabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Ryzen işlemcili olsun derseniz:
Güç kaynağını High Power 600W Gold ile değiştirin. (Ya da 800W olanı da seçilebilir. Fiyatları çok yakın.)
Montaj istiyorumu da seçin.

Ama şahsi tavsiyem bu sistemi alın. Çünkü 3060Ti, neredeyse 2080S gücünde bir kart. Monitör için para biriktirip daha sonra alın derim. 1500₺ civarına VA panelli 144HZ bir monitör alınabilir.
SSD'yi WD 500GB SN550 seçin. Kioxia'lar kronik sorunlu.
Tercihen (bütçe yeterse) PSU'yu Sharkoon Gold Zero seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ryzen işlemcili olsun derseniz:
Güç kaynağını High Power 600W Gold ile değiştirin. (Ya da 800W olanı da seçilebilir. Fiyatları çok yakın.)
Montaj istiyorumu da seçin.

Ama şahsi tavsiyem bu sistemi alın. Çünkü 3060 Ti, neredeyse 2080S gücünde bir kart. Monitör için para biriktirip daha sonra alın derim. 1500₺ civarına VA panelli 144Hz bir monitör alınabilir.
SSD'yi WD 500GB sn550 seçin. Kioxia'lar kronik sorunlu.
Tercihen (bütçe yeterse) PSU'yu Sharkoon Gold Zero seçebilirsiniz.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Parça olarak nasıl bir sistem önerebilirsiniz?

XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe x2

Forumda gezerek kendim böyle bir sistem oluşturdum kalan iki bin lira ile de monitör almak istiyorum sizce herhangi bir sıkıntı olur mu?
Paylaştığım sistem hakkında yorum yapabilecek biri var mı?

Son düzenleme:
B460M yerine H410 çipsetli seçilebilir. Mesela MSI H410M-A Pro ya da illa B460 çipsetli olsun derseniz MSI B460M-A Pro. Zaten o işlemciye O.C yapamayacaksınız.

Snowman soğutucu almayın. Hem takması zor hem de dandik. Anakarttan kısacağınız parayla Silverstone PF120 alın derim.

O güç kaynağı da iyidir ama yakın fiyata bu varken ben olsam almazdım.

SSD olarak da o SSD sağlamdır ama sata SSD olduğundan yavaş. Onun yerine yine sağlam bir model olan Kingston A2000 almak daha mantıklı. Forumda tavsiye edilen bir modeldir.

Son düzenleme:
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Parça olarak nasıl bir sistem önerebilirsiniz?

XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe x2

Forumda gezerek kendim böyle bir sistem oluşturdum kalan iki bin lira ile de monitör almak istiyorum sizce herhangi bir sıkıntı olur mu?
Paylaştığım sistem hakkında yorum yapabilecek biri var mı?
Ana kart olarak daha iyi olur.

Geri
Yukarı