10000TL yazılım ve oyun için bilgisayar toplama

Bütçe
10.000 TL

Yuuns

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar.

Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve bilgisayar mühendisi olacağım inşallah. 2008'de alınan üzerinde ufak yükseltmeler yapılmış onboard ekran kartıyla bir bilgisayar kullanıyorum ancak anlaşılan bu saatten sonra bana yetersiz gelecek.

Üzerinde saatlerce vakit geçireceğim yazılım odaklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Donanımdan pek anlamıyorum dolayısıyla buraya danışmak istedim.
  • Sistemde dijital ve 3D çizim de yapacağım.
  • Çok fazla oyun oynamam ama arada sırada oynamak istersem beni üzmeden üst düzey oyunları oynatabilecek bir sistem istiyorum.
  • Sistemde 2 tane 27" 2K monitör kullanacağım buna uygun bir ekran kartı olursa iyi olur.
  • Ben bu monitörü düşünüyorum ama monitör önerisi de verirseniz çok iyi olur.
  • Bütçem monitör dahil 10.000 TL civarı.
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Teşekkürler öneriyi göz önünde bulunduracağım.

Alternatif sistem önerir ve monitör hakkında deneyimli olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim :)
Dediğim gibi monitörü 2 tane 27" 2K şeklinde yapacağım, tazeleme hızı ve tepki süresi benim için 2. planda. Ayrıca sistemin bolca RGB ışıklandırmalı olmasına çok da gerek yok.

Sistem özelliklerine karışmıyorum, bütçen epey geniş. Premium bileşenler hakkında bilgiye sahip değilim. Ama monitör konusunda epeycene geniş bir curved almanı tavsiye ederim. Çok rahat oluyor.

Sistem özelliklerine karışmıyorum, bütçen epey geniş. Premium bileşenler hakkında bilgiye sahip değilim. Ama monitör konusunda epeycene geniş bir curved almanı tavsiye ederim. Çok rahat oluyor.
UltraWide mi yoksa çift ekran mı diye epeyce düşündüm ama çift ekranı daha ergonomik ve verimli buldum. Ayrıca daha fazla satır kod görüldüğü için ekranlardan birini pivot şekilde kullanmayı düşünüyorum.

UltraWide mi yoksa çift ekran mı diye epeyce düşündüm ama çift ekranı daha ergonomik ve verimli buldum. Ayrıca daha fazla satır kod görüldüğü için ekranlardan birini pivot şekilde kullanmayı düşünüyorum.
Ben seni mimarlık zannettim. Yukarıda ilk paragrafta 3d çizim falan görünce :D. kod yazma ve chatting gibi text tabanlı işler için pivot ekran doğru tercih👍. Okul nereyi düşünüyorsun peki? :)

HP 27X 27" 144Hz (DP+HDMI) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör 7MW42AA | Trendyol BOUTIQUEID=497748&MERCHANTID=105369&GADS=TRUE&POPUP_ID=2044348680&GCLID=CJWKCAJW8PH3BRAXEIWA1PVMSXWK8AOMP3SAPUBKQ_FDLBFOZEYFXQM8D-NSZ1MW-A4NCA2IUEZ5PHOC_W8QAVD_BWE (x2)

.

.

.

.

.

.

.

Bütçeyi sadece 28TL aşıyor.
HP 27X 27" 144Hz (DP+HDMI) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör 7MW42AA | Trendyol BOUTIQUEID=497748&MERCHANTID=105369&GADS=TRUE&POPUP_ID=2044348680&GCLID=CJWKCAJW8PH3BRAXEIWA1PVMSXWK8AOMP3SAPUBKQ_FDLBFOZEYFXQM8D-NSZ1MW-A4NCA2IUEZ5PHOC_W8QAVD_BWE (x2)

.

.

.

.

.

.

.

Bütçeyi sadece 28TL aşıyor.

Bu arada 2k uygun bir monitör bulamadım o yüzden bunu seçtim 2k seçseydim donanımdan düşmek zorunda kalcaktım :(

Geri
Yukarı