1000TL Bütçe ile Oyuncu Monitörü seçimi

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Merhaba. Tam olarak net 1000 lira bütçem var. TN paneli forum genel olarak sevmiyor biliyorum. Profesyonel bir oyuncu değilim. Bilgisayar başında geçirdiğim süre fazladır. Bu yüzden gözü yormaması ve cansız, soluk renklerle uğraşmak istemiyorum. Flicker-free teknolojisi varmış. Bunu araştırdım ve bu özellik de önem kazandı.

Hal böyle olunca TN panel 2 tık aşağı iniyor. VA ve IPS panel kalıyor.
1000TL bütçeyle VA ve 144Hz monitör pek yok. Curved var ama pek sıcak bakmıyorum kavisli ekranlara.
75Hz olacaksa VA yerine IPS olsun diyorum. 1 MS gecikme süreleri 5 MS oluyor. Dediğim gibi, profesyonel oyuncu değilim en nihayetinde. 4 milisaniye kadar önem arz eden bir durum olmaz oyunlarda.

AOC 24V2Q 23.8" 75Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync IPS Monitör Fiyatı
Hepsiburada bonus ve puanlar ile 900 lira dolaylarına geliyor.

Bu arada minimum 24 inç dolaylarında tavsiyelerde bulunabilirseniz çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Hayır denemedim. Hepsiburada üzerinde şu modeli gördüm şimdi konuya ekleyecektim siz yazdınız.
Acer ED242QRAbidpx 23.6" 4ms 144 Hz (DVI+HDMI+Display) Full Fiyatı
VA panel kullanmış. Garanti Bonus ile 1080 liraya geliyor. Yorumlar da baya iyi gibi duruyor. Valla ne yapacağımı bilemedim.

Güzel bir monitör burada daha ucuz buradan almanızı öneririm

https://www.amazon.com.tr/Acer-ED24...1543432891&sr=8-1&keywords=acer+ed242qrabidpx

Merhaba. Tam olarak net 1000 lira bütçem var. TN paneli forum genel olarak sevmiyor biliyorum. Profesyonel bir oyuncu değilim. Bilgisayar başında geçirdiğim süre fazladır. Bu yüzden gözü yormaması ve cansız, soluk renklerle uğraşmak istemiyorum. Flicker-free teknolojisi varmış. Bunu araştırdım ve bu özellik de önem kazandı.

Hal böyle olunca TN panel 2 tık aşağı iniyor. VA ve IPS panel kalıyor.
1000TL bütçeyle VA ve 144Hz monitör pek yok. Curved var ama pek sıcak bakmıyorum kavisli ekranlara.
75Hz olacaksa VA yerine IPS olsun diyorum. 1 MS gecikme süreleri 5 MS oluyor. Dediğim gibi, profesyonel oyuncu değilim en nihayetinde. 4 milisaniye kadar önem arz eden bir durum olmaz oyunlarda.

AOC 24V2Q modelini buldum 75Hz 5ms IPS panel.
Hepsiburada bonus ve puanlar ile 900 lira dolaylarına geliyor.

Bu arada minimum 24 inç dolaylarında tavsiyelerde bulunabilirseniz çok memnun olurum.

AOC 24V2Q Görünüş ve tasarım olarak çok güzel bir monitör, geçen hafta panel hatasından dolayı iade etmek zorunda kaldım. 900TL'ye nereden buldunuz acaba linkini paylaşabilir misiniz? Muadili olarak HP 24F'yi tavsiye edebilirim.

AOC 24V2Q Görünüş ve tasarım olarak çok güzel bir monitör, geçen hafta panel hatasından dolayı iade etmek zorunda kaldım. 900TL'ye nereden buldunuz acaba linkini paylaşabilir misiniz? Muadili olarak HP 24F'yi tavsiye edebilirim.
Kronik bir sorun mu peki araştırdınız mı? Hepsiburada Garanti Bonus kampanyası var 1000TL üzerine 75TL bonus veriyor. Benim de hali hazırda sepette birkaç ürünüm vardı. O yüzden öyle söylemiştim.

Sizin problem neydi tam olarak? Nasıl bir sorundu ve nasıl çözümlendi?
Şurada 1040 TL. Mümkünse bir mağazaya gidip deneyimleyin. Sorun olmayacağını düşünüyorum diyeyim en azından. Deneyimleyin derken, standlar üzerinde duran modellere göz atmanız bile yeterli.
Standart bir VA panel, kalite ihtiyacını yeterli düzeyde karşılar. Kontrast avantajı da var.
Denemekte yarar var. Siz kavisli monitör mü kullanıyorsunuz? Vermiş olduğu hissiyat diğer monitörlere göre nedir? Nesi güzel mesela, çevreleme duygusu mu yaratıyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı