1000TL Ekran kartı tavsiyesi

Bunu satsanız 600 700TL ye gidebilir diye düşünüyorum. 1700, hadi hadi 2000TL sahipsiniz diyelim. Bu kurda 2200G işlemcili APU sistem bile 2000TL fiyatına alınamıyor diye biliyorum. Benden size tavsiye, yükseltmeye falan bakmayın. Elinizde 2500-3000TL gibi bir bütçe var iken bu bilgisayarı satıp 3500-4000TL civarı bir bilgisayar almanızı tavsiye ederim. Çünkü 1000TL yatırsak çok da fark gözlemlenemez. Çünkü 1000TL ekran kartı, bu işlemci ile birlikte darboğaz yaşatacaktır.

Bu arada RX 570 bile ikinci el olarak alınabilir. Ama almayın, arkadaşlara söylemek istedim.

Güzel bir tavsiye olmuş fakat PSU'da burada sıkıntı çıkarabilir. Ne kadar PSU gücüne sahip bilemem ama çok da güçlü PSU'ya sahip olduğunu sanmıyorum.
Fxlaires in dediğini yapsam olurmu peki İstanbul'a gecince psu belirtirim tam hatırlamıyorum

Fxlaires in dediğini yapsam olurmu peki İstanbul'a gecince psu belirtirim tam hatırlamıyorum
Eğer PSU yetiyorsa mantıklı olabilir. Fakat ben hala dediklerimin arkasındayım çünkü sistem fullden eski. Şimdi ekran kartı işlemci yeniledik diyelim yok PSU yetmeyecek yok anakart yetmeyecek yok şu yok bu demekten bıktırabilir. Ama en mantıklı seçim R9 380X ile i5 3470 parçalarını almak olacaktır. Ama almadan önce anakarta uyumlu mu falan diye araştırmanızı öneririm. Uyumsuz parça almanızı istemem.

Anakartın yeter senin en az 500 550 Watt PSU bulman gerek varsa sıkıntı yok.
Ha bir de ekran kartını nasıl bulucagım derseniz Letgo'dan ucuza bulup sahibinden GET ile satmalarını isteyin ve komisyon bedelini ödiyeceginizi söyleyin maksat kendinizi garantiye alın ve Letgo'dan GET ile isteyecegimiz için şehir seçmeden tüm Türkiye'ye bakabilirsiniz. Bir yerde aradıgınız fiyatı bulursunuz. GET'te dolandırılmak gibi bir durum söz konusu degil zaten.

Anakartın yeter senin en az 500 550 Watt PSU bulman gerek varsa sıkıntı yok.
Ha bir de ekran kartını nasıl bulucagım derseniz Letgo'dan ucuza bulup sahibinden GET ile satmalarını isteyin ve komisyon bedelini ödiyeceginizi söyleyin maksat kendinizi garantiye alın ve Letgo'dan GET ile isteyecegimiz için şehir seçmeden tüm Türkiye'ye bakabilirsiniz. Bir yerde aradıgınız fiyatı bulursunuz. GET'te dolandırılmak gibi bir durum söz konusu degil zaten.

Çok sağ olun peki bundan sonra bir problem çıkar mı her şeyi yaptıktan sonra darbogaz falan diyorlar ya hani

Geri
Yukarı