1000TL HDD ve SSD önerisi

ResourN~

Hectopat
Selam. Bilgisayarda depolama yetersiz kalmaya başladığı için fiyatlar çok artmadan bir HDD ya da SSD almayı planlıyorum. En son şunu alacak gibi oldum ama kararsız kaldım:

Depolaması fazlasıyla yeterli gelir bu arkadaşın ama HDD malum SSD'ye göre bir tık yavaş çalışan bir cihaz olduğu için acaba pişman eder mi düşüncesi olmadı değil. Halihazırda da 2 adet SSD kullanıyorum 250 ve 500'lük olmak üzere. Acaba ek depolamayı da mı SSD alsam diye düşündüm ama SSD işine girince fiyatlar epey artıyor. İşin özü biraz kararsız durumdayım ve forumun da bir fikrini almak istedim.

Sizce bunu alıp geçsem mi? En fazla 1000TL kadar SSD vb. de önerebilirsiniz.

Son düzenleme:
HDD'yi fotoğraf, video vb. için fazla kullanmadığın şeyler için kullanabilirsin ama ben onunla oyun oynayacagım uygulama kullanacağım dersen SSD alman daha mantıklı olur

HDD'yi fotoğraf, video vb. için fazla kullanmadığın şeyler için kullanabilirsin ama ben onunla oyun oynayacagım uygulama kullanacağım dersen SSD alman daha mantıklı olur

Genelde oyunları zaten büyük boyutlu olan SSD'ye kuruyorum fakat yüksek boyutlu oyunları ve ıvır zıvırı tutacağım gibi HDD'de.
Bence 2 tb alacağınıza 1.5 ya da 1 alın ama ssd alın.

Önerebilirsiniz aklınızda varsa.

bir tık yavaş çalışan bir cihaz olduğu için acaba pişman eder mi düşüncesi olmadı değil.
Bir tık falan değil direkt 10-20 tık fark var. Eğer içine sağlam oyunlar kurmayı düşünüyorsanız evet pişman eder. Zaten 1000TL bütçeniz varsa rahatlıkla güzel bir SSD alacağınızı düşünüyorum. Ayrıca cidden ihtiyacınız var mı? 250+500 kullanıyormuşsunuz. Yine de kendi tercihiniz.

Oyun falan kurmayacaksanız, video, resim vs depolayacaksanız HDD idealdir.

Genelde oyunları zaten büyük boyutlu olan SSD'ye kuruyorum fakat yüksek boyutlu oyunları ve ıvır zıvırı tutacağım gibi HDD'de.
Ivır zıvırınız çoksa hdd almak mantıklı. Bu arada hangi marka daha iyi falan öneri yapamam, çok bilmiyorum.
Ivır zıvırdan kastığım benim de oydu.

Eğer anakartında NVMe SSD portu varsa.
NVMe SSD alman daha verimli olur birkaç tane.
NVMe SSD önereyim;
Bence 2 tb alacağınıza 1.5 ya da 1 alın ama ssd alın.
Ama 1 tb ssd 1000tl ye alabileceğini düşünmüyorum şahsen

Bir tık falan değil direkt 10-20 tık fark var. Eğer içine sağlam oyunlar kurmayı düşünüyorsanız evet pişman eder. Zaten 1000TL bütçeniz varsa rahatlıkla güzel bir SSD alacağınızı düşünüyorum. Ayrıca cidden ihtiyacınız var mı? 250+500 kullanıyormuşsunuz. Yine de kendi tercihiniz.

Aşırı bir ihtiyacım yok. Zaten SSD'ler genelde oyunlar için fazlasıyla yeterli geliyor. Oynacağım zaman SSD'lerle işimi hallediyorum. Zaten HDD alırsam da oynamaya ara verdiklerimi SSD'den HDD'ye şutlarım, orada depolanır.

Benim genel kuralım eğer HDD alacaksam kendim alırım, internetten kapıma sipariş vermem. Sebebi ise kargocular genelde futbol oynamayı seviyorlar ya ondan.
SSD için:
HDD için:
Toshiba P300 HDWD110UZSVA
Seagate Baracuda ST1000DM010

Yeni konular

Geri
Yukarı