1000TL sıvı soğutma önerisi

Hocam o işlemci için sıvı soğutma fazla önerilmiyor. Bence kule tipi bir hava soğutma tercih edebilirsiniz.

İlla sıvı soğutma derseniz: SilverStone PF240 ARGB 2x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu (SST-PF240-ARGB) | Teknobiyotik

Kule tipi hava soğutmada ikna olursanız: Arctic Freezer 34 eSports DUO - Intel / AMD Uyumlu, 2 Adet BioniX P Fanlı, 4x Isı Borulu, PWM Fanlı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00060A) | Teknobiyotik

Neden önerilmiyor? Sıvı soğutucu o işlemci için daha iyi olur. Hem çok iyi OC yapabilir.

Neden önerilmiyor? Sıvı soğutucu o işlemci için daha iyi olur. Hem çok iyi OC yapabilir.

OC yapılacaksa sıvı soğutma tabii ki daha iyi olur. Ancak kule tipi bir hava soğutma da yeterli geleceği için önerilmediğini düşünüyorum. Ben de şahsen Ryzen 5 3600 için sıvı soğutma aramıştım ama kule tipinin de yeterli geleceğini gördüğümde bıraktım.

OC yapılacaksa sıvı soğutma tabii ki daha iyi olur. Ancak kule tipi bir hava soğutma da yeterli geleceği için önerilmediğini düşünüyorum. Ben de şahsen Ryzen 5 3600 için sıvı soğutma aramıştım ama kule tipinin de yeterli geleceğini gördüğümde bıraktım.

Ben 2600X için 360mm almıştım. Ama iyi OC yaptırmıştı hakkını yemeyeyim şimdi. OC hali ile 60 dereceyi geçmedi asla.

Ben 2600X için 360mm almıştım. Ama iyi OC yaptırmıştı hakkını yemeyeyim şimdi. OC hali ile 60 dereceyi geçmedi asla.

Tabii sıvı soğutma önerilmiyor diye illa alınmayacak diye bir şey yok isteyen alsın. Cidden hakkını vermek lazım işinizi görüyorsa güzel gerçekten.

Konunuzu buraya atabilir misiniz?

Geri
Yukarı