1000TL'ye İşlemci, Anakart, ekran kartı ve RAM Önerisi

RichTAD

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleyküm arkadaşlar. 7-8 senelik bir PC var. Bu sistemime 2 senelik bir upgrade yapmak istedim. 2 sene sonra yeni güçlü bir sistem toplayacağım. 7 senelik PC'mden kalan bir kasam var. HDD var, 148GB C'de, 149GB D'de olmak üzere. Belki 250GB HDD alırım belli olmaz. Şimdilik CS:GO, LOL, ZULA ve bunlara benzer yeni çıkan oyunları kaldıracak bir sistem istiyorum. DDR4, DDR3 sistem olur hiç farketmez hangisi iyiyse o benim için daha iyi olacaktır. Çok düşük ayarlarda olsa bile 60FPS+ oynasam yeterlidir. Güç kaynağım da bulunuyor. Fakat, sorun çıkartır mı ondan emin değilim. Kaç W olduğuna nereden bakılıyor onu da bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde olanları söyleseydin keşke önce. Ben olsam güç kaynağı, ekran kartı ve RAM ekler devam ederdim. İlk fırsatta işlemciyi alır kenara koyar sonra anakart ve RAM'i alır tamamlardım sistemi. 2 yıl boyunca şimdinin en düşük ayarlarını açan bir sistem ile yine idare edemeyeceksin.

Elinde olanları söyleseydin keşke önce. Ben olsam güç kaynağı, ekran kartı ve RAM ekler devam ederdim. İlk fırsatta işlemciyi alır kenara koyar sonra anakart ve RAM'i alır tamamlardım sistemi. 2 yıl boyunca şimdinin en düşük ayarlarını açan bir sistem ile yine idare edemeyeceksin.

Hocam, Sistem özelliklerim şu anda şöyle ;

İşlemci = AMD Athlon(tm) Dual Core Processor 4450B 2.31GHz
Anakart = Asrock N68-S
Ekran Kartı = Yok
RAM = 4GB

Böyle bir sisteme GT1030, R7250, R7240, GT730 gibi ekran kartları taksam. Beni 2 sene değil, hocam o yanlış olmuş kusura bakmayın. 1 Sene. Yaklaşık 10-11 Ay idare edebilir mi?

Size bağlı biraz yetip yetmeyeceği ama 10-11 ay boyunca Zula oynarsınız yani. Oynadığınız oyunlar çok güç isteyen oyunlar olmadığından rahatlıkla orta-yüksek ayarları açmaya izin verecektir sistem.

10-11 ay sonra nasıl bir değişim olacak peki? Tamamen sistem mi? Öyle ise şimdi 250 alın geçin, değil ise 460 ve güç kaynağı alınabilir.

Size bağlı biraz yetip yetmeyeceği ama 10-11 ay boyunca Zula oynarsınız yani. Oynadığınız oyunlar çok güç isteyen oyunlar olmadığından rahatlıkla orta-yüksek ayarları açmaya izin verecektir sistem.

10-11 ay sonra nasıl bir değişim olacak peki? Tamamen sistem mi? Öyle ise şimdi 250 alın geçin, değil ise 460 ve güç kaynağı alınabilir.

Hayır hocam, tamamen yeni güçlü bir sistem toplayacağım. Bu arada, 4GB bir RAM'da eklersem, 8GB. Gayet iyi olabilir mi sistem? Dediğim gibi, o tür oyunlar oynayacağım.

Darboğaz olacağını çok sanmıyorum. RAM'i olarak bizim mahalle bilgisayarcısında vardı eski RAM'ler sen de bir dolaş. Her RAM'i satan bir site vardı ama adını bilmiyorum açıkçası. 4-8 arası internet gezinmende rahatlama hissedebilirsin özellikle Chrome kullanıyorsan. Oyunlar da RAM fazla olduğu için rahat olacaktır.

Hocam alıcağım ekran kartı Anakart üzerine oturur mu? N11.com üzerinden RAM buldum. Siz de bir bakın isterim ;

Şu şekilde :
4gb Ddr2 800mhz Amd Masaüstü Pc Ram Sıfır Kutulu Pc2 6400 - n11.com

Birde Anakart üzerinde 2 RAM Slotu mevcutmuş. Ben şuanda 2x2'DEN 4GB kullanıyorum. 4GB RAM alıp 2GB'ı söksem, 2GB'da zaten vardı toplam 6GB olarak kullansam iyi olur mu?

Alacağınız ekran kartı uyumludur anakartınız ile. 1000lira bütçeniz yok muydu? 250 ve 2 tane 4GB RAM alamıyor musunuz? Ben şahsen tavsiye etmem 2+4 kullanmanızı, kullanabilirsiniz ama. Sorun çıkabilir, manuel olarak müdahale etmen gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı