10100F yeni sistem Windows yükleme ekranında kalıyor

CFK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kasam için yeni parçalar aldım taktım bilgisayar çalışıyor fakat kendini süreli olarak BİOSa atıyordu, düzelttim. Sonrasında ise ayarlardan normal olarak güncelleştirmeleri yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattım ve sonuç hiç bir şekilde Windows açılmıyor. Windows yükleme ekranında bilgisayar takılı kalıyor. Eski ve yeni parçaları aşağıya ekledim.

Yeni parçalar ;
  • AsRock B560M Pro4 Anakart
  • Intel i3 10100F İşlemci
  • Crucial Ballistix 8GB 3200MHz RAM
Eski parçalar ;
  • ECS H61H2-MV Anakart
  • Intel i5 3470 İşlemci
  • HyperX Fury 4GB RAM
  • Longline 240GB SSD
  • WD Blue 1TB HDD
Sebebi nedir? Neden Windows yükleme ekranında kalıyor? Çözümü nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Format attınız mı?
UEFi kurulum mu yaptınız?
Ekran kartı nedir?
BIOS'da tüm cihazların UEFi zorlaması olabilir ve mesela ekran kartı UEFi modda değilse sorun çıkabilir.
Eski sistemdeki Windows ile devam ediyorsanız, Legacy moddaysa tersi durum da olabilir.

Tavsiyem flash ile temiz kurulum yapman üzerine olur.
Format attınız mı?
UEFi kurulum mu yaptınız?
Ekran kartı nedir?
BIOS'da tüm cihazların UEFi zorlaması olabilir ve mesela ekran kartı UEFi modda değilse sorun çıkabilir.
Eski sistemdeki Windows ile devam ediyorsanız, Legacy moddaysa tersi durum da olabilir.
Hayır atmadım, atamadım daha son çare olarak düşündüm.
Bilgisayarda EUFI kuruluydu. EUFI olarak açıyorum.
Ekran kartım Asus Phoenix RX550 2GB.
Normalde açılıyordu sistem güncelleme yaptım parçalar yeni olduğu için ondan sonra açılmamaya başladı.

Hayır atmadım, atamadım daha son çare olarak düşündüm.
Bilgisayarda EUFI kuruluydu. EUFI olarak açıyorum.
Ekran kartım Asus Phoenix RX550 2GB.
Normalde açılıyordu sistem güncelleme yaptım parçalar yeni olduğu için ondan sonra açılmamaya başladı.
İlginçtir ki sistem şuan kendi kendine açıldı. Tekrar böyle bir durum yaşamamak için açıkken yapmam gereken, kontrol etmem gereken bir şey var mıdır ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı