%103 RAM kullanımı

396162

Hectopat
Arkadaşlar Valorant oynuyorum arkada 2 sekme açık ve RAM kullanımı %103. Google açmazsam FPS 150'ye sabitleniyor ama yine de arada drop giriyor. Virüs nasıl bulaşabilir ki? Korsan kullanmam. RAM kullanan virüs var mıdır 2 sekme Google'ın 3.8 GB RAM kullanması normal mi? RAM'lerim 8 GB XPG 3000MHz. Sistemim: Ryzen 3 3100/ XFX RX 5500 XT 4GB/ Prime A320M-F/ XPG 8 GB 3000MHz/ Adata SU750 512GB/ FSP AHBC 500W/ İşlemci boştayken normal kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Reklam engelleyici kullanıyor musun?

Evet AdBlock Plus var.

%103 ne zaman yazıyor? Ben en fazla 94 gördüm.

Radeon Software de yazıyor videonun sonunda.

RAM borcun var. Şaka bir yana hocam aynı sorunu yaşadım RAM'leri değiştirince düzeldi.

RAM'lerde sorun olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?
Reklam engelleyici kullanıyor musun?

Mesela şu an oyun kapalı Google da yine 2 sekme açık ama 600 MB RAM kullanıyor. Virüs olabilir mi harbiden? Oyuna girince 4 GB kullanıyorda oyun dışında 600 MB RAM kullanıyor.

Ben bunu kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır bir sorun var. Durduk yere Chrome 16 GB RAM harcıyor. O işlemi sonlandırdığımda adblock kapanıyordu. Devre dışı bırakarak sorunu çözmüştüm. Siz kullanmıyorsanız eklentilerden gereksiz olanları devre dışı bırakın. 3 GB kullanım Chrome için normal, sekmelerde ne açıldığı da önemli. Eğer bir instagram sayfasında baya aşşağı inince bile bu oranlara çıkabiliyor.

1616105364648.png

Windows RAM tanılayıcıyı çalıştır.
Nasıl yapacağım?
Ben bunu kullanıyorum yaklaşık 2 haftadır bir sorun var. Durduk yere Chrome 16 GB RAM harcıyor. O işlemi sonlandırdığımda adblock kapanıyordu. Devre dışı bırakarak sorunu çözmüştüm. Siz kullanmıyorsanız eklentilerden gereksiz olanları devre dışı bırakın. 3 GB kullanım Chrome için normal, sekmelerde ne açıldığı da önemli. Eğer bir instagram sayfasında baya aşşağı inince bile bu oranlara çıkabiliyor.

Eki Görüntüle 929515
Forum açıktı bir de facebook açıktı sadece ama daha giriş ekrnaındaydı facebook.
Windows RAM tanılayıcıyı çalıştır.
Yaptım sorun çıkmadı.

Son düzenleme:
O muhtemelen anlık olarak yanlış okumuştur,benimki de boşta 1gb VRAM kullanıyor,sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

O muhtemelen anlık olarak yanlış okumuştur,benimki de boşta 1gb VRAM kullanıyor,sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Anlık olarak değil hep yüksek ram kullanıyor. Gta5 e girdiğim gibi %100 kullanım gösteriyor ama MSI afterburner da 3-4gb gösteriyor. Kalan GB karı virüs fln var o mu kullanıyor acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı