10400 vs. 10400F

Arkadaşlar fiyatlar yüzünden ekran kartı alamayan tayfadanım. Bu yüzden dahili grafik birimi olan işlemcileri araştırıyorum. Aklımda şöyle bir soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi ben bir AMD APU işlemciye ekran kartı taktığım zaman önbelleğinin düşük olması sebebiyle aynı fiyata alabileceğim başka bir AMD işlemciye kıyasla hatrı sayılır derecede performans kaybediyorum.

Peki bu Intel'in F serisi olmayan, içerisinde AMD APU'lara nazaran daha zayıf da olsa grafik birimi barındıran düz işlemcileri var ya mesela i5 10400. ben buna ileride 1660S taksam i5 10400F'e takmış olsaydım alacağım performanstan daha düşük bir performans mı alacağım? Yoksa 10400 ile 10400F aynı verimi sunacak mı?
F ibaresi bulunmayan işlemcide Intel UHD Graphics 630 ekran kartı bulunuyor F ibaresi olan işlemcide ise bu ekran kartı bulunmuyor. Onun haricinde işlemcilerin verdiği performans aynı.

Ekran kartınız yok ise 10400 alın var ise 10400F alın 10400 de dahili grafik birimi bulunmaktadır bu bağlamda ekrn kartsız görüntü alınabilir.

Tek fark 10400'ün entegre grafik kartına sahip olup, 10400F'in olmaması.

"F" ibareli Intel işlemcilerce entegre grafik kartı bulunmamaktadır.

İkisi arasında herhangi bir güç farkı yok.

Bir kaç yabancı forumda 10400F'ye overclock yapılmadığını duydum ama bilgisi olan varsa yazsa iyi olur F'nin grafiksiz olduğunu sağır çoban duydu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı