1050 Ti Ekran Kartı 5000 TL olmuş

Normal fiyatı 1000 TL olan bir kartın, stoğunun tükenmesi sebebiyle oluşan bir durum. Şu an piyasada genellikle 2500 TL'ye satılan bir ekran kartı. Şimdi şöyle başlayayım. Yaklaşık 1 yıl önce bilgisayar almıştım. O zamanlar ekran kartı fiyatları olarak GTX 1050 Ti 950 TL - 1000 TL arası bulunabiliyordu. O zamanlar ucuza satan sitelerin birinden bilgisayar satın aldım. İçindeki parçalardan ekran kartı GTX 1650 Super'di ve o zamanlar GTX 1650 Super'i ise en fazla 1600 TL'ye satıldığını hatırlıyorum. Çıkardığım sonuç şu ki bir şey alınmadan önce ne kadar beklenirse o kadar zarar.

Bir de Türkiye'de yaşıyorsak. Bir şey direkt alınmalı.

Fiyatların artmasının mining ile alakası olmadığını savunmak çok saçma. Nvidia ekran kartlarına mining blocker getireceğini bile duyurmuştu.
bir kullanıcının ki bunlar oyun baz alan insanlar en fazla 3 ekran kartına ihtiyaç duyacsğını düşünüyorum. Hatta 3 yayın vs durumlarında bile fazla.
ekran kartı darboğazı daha fazla para kazanma hırsının etkisidir. En verimlisi olan 3080-3090 kartlar 40-45 k bandında satılıyor. Talebi fazla, arzı salgın nedeni ile az. Fiyatın uçması çok normal.

Geri
Yukarı