1050 Ti ekran kartı fanı bozuldu

soykan1234

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce ''hepsiburada.com' üzerinden aldığım: 'MSI GeForce GTX1050 Ti Aero ITX 4G ' kartı bu sorunla boğuşuyor ve kısaca şöyle özetleyim. Bu sorun yaklaşık 2 ay önce hafif hafif seslerle başlamıştı fakat çalışırken herhangi bir sorunu yoktu. Donma vs fakat şimdi titremeyi ve sesi videoda görüyorsunuz ki bu sadece boşta olan hali oyunda adeta motor gibi çalışıyor. Sormak istediğim soru şu. Ben oyunda iken belirli bir zaman sonra bilgisayar tamamen donuyor ve reset atmadan geçmiyor ve bazen bilgisayarı açmak istediğim zaman siyah ekran oluyor. Yani bilgisayar başlıyor fakat ekran gelmiyor aynı şekilde MSI Afterburner üzerinden fan hızını 50 yaptığım anda adeta pancar motoru gibi ses çıkıp PC donuyor sebebi böyle bozuk olması mı?

Ayrıca garantisi hala bitmedi. Garanti kapasmına girer mi hiç fanını ellemedim kendi kendine nasıl olduysa böyle oldu yardım eder misiniz?

Kanıt videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video da fan durduğunu ve tamirini temizlik, yağlama yaparak çalıştırıyor. Yine de çalışmıyorsa aynı fanı bulup sipariş etmelisiniz Çin'den falan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Video da fan durduğunu ve tamirini temizlik, yağlama yaparak çalıştırıyor. Yine de çalışmıyorsa aynı fanı bulup sipariş etmelisiniz Çin'den falan.

Onu yaptım fakat düzelmedi. Bu dediğim olayı garanti yapar mı ? Ve bahsettiğim problemler bundan ötürü olabilir mi?
Bence garantiye gönderin.
Yapıcam fakat garanti yapar mı bu durumu ve bu dediğim sorunlar bu yüzden mi?

Onu yaptım fakat düzelmedi. Bu dediğim olayı garanti yapar mı ? Ve bahsettiğim problemler bundan ötürü olabilir mi?

Yapıcam fakat garanti yapar mı bu durumu ve bu dediğim sorunlar bu yüzden mi?
Eğer siz bir şey yapmadıysanız karta kendiliğinden oluşan bir problemse garantiye alırlar diye düşünüyorum.

Eğer siz bir şey yapmadıysanız karta kendiliğinden oluşan bir problemse garantiye alırlar diye düşünüyorum.
Onarıp verirler diye düşünüyorum, merak ettiğim şey bu fan yük binince hızlı dönünce örneğin yüzde 50 hıza çekince bilgisayar donuyor acaba korumak için mi gpu duruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı