1050 Ti High Sierra kurulumunda tanınmıyor

Yaptım. Teşekkürler. Şu linkteki 10.13.6 hepsini denedim fakat tanıtamadın ekran kartımı. Yardımcı olur musunuz? NVIDIA Drivers
Grafik hızlandırma gibi şeyler mi çalışmıyor? Ayrıca sisteminiz Clover mı yoksa OpenCore mu ve kurduğunuz sürücüler ile sisteminizin sürümü uyuyor mu? Yardım edebilmemiz için bunları da söylemeniz lazım. Kontrol etmek için ilk olarak üstten "Apple" logosuna tıklayın ve oradan "Bu Mac hakkında" butonuna tıklayın. Bundan sonra "Sistem Raporu" butonuna tıklayın. Sol kısımda olan seçeneklerden "Grafikler /..." gibi bir yazı yazan kısıma tıklayın ve oranın görüntüsünü atın. Bunun dışında "Clover" kullanıyorsanız boot argümanlarına "nvda_drv=1" komutunu eklemeyi deneyin. SMBIOS sürümünüzü de ekstra olarak değiştirmeyi deneyin.

Grafik hızlandırma gibi şeyler mi çalışmıyor? Ayrıca sisteminiz Clover mı yoksa OpenCore mu ve kurduğunuz sürücüler ile sisteminizin sürümü uyuyor mu? Yardım edebilmemiz için bunları da söylemeniz lazım. Kontrol etmek için ilk olarak üstten "Apple" logosuna tıklayın ve oradan "bu Mac hakkında" butonuna tıklayın. Bundan sonra "sistem raporu" butonuna tıklayın. Sol kısımda olan seçeneklerden "grafikler /..." gibi bir yazı yazan kısma tıklayın ve oranın görüntüsünü atın. Bunun dışında "Clover" kullanıyorsanız boot argümanlarına "nvda_drv = 1" komutunu eklemeyi deneyin. SMBIOS sürümünüzü de ekstra olarak değiştirmeyi deneyin.

Merhabalar grafik hızlandırma nedir bilmiyorum. OpenCore kullanıyorum sürücüyü kurdum fakat tanımadı "nvda_drv = 1" ekledim halde görselide ekledim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-11-22 10.48.48.png
    Ekran Resmi 2021-11-22 10.48.48.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 40
Merhabalar grafik hızlandırma nedir bilmiyorum. OpenCore kullanıyorum sürücüyü kurdum fakat tanımadı "nvda_drv = 1" ekledim halde görselide ekledim.
Grafik hızlandırma çalışmıyor gibi duruyor. OpenCore kullanıyorsanız High Sierra sürümünden sonra ihtiyacınız olmuyor. Bunun dışında sisteminiz ile uyumlu olan Nvidia Web Driver sürümünü kullandığınıza emin olun. Eğer olursa sistemi güncelleyin ve ardından Nvidia Web Driver'ı yeniden kurun.

Grafik hızlandırma çalışmıyor gibi duruyor. OpenCore kullanıyorsanız High Sierra sürümünden sonra ihtiyacınız olmuyor. Bunun dışında sisteminiz ile uyumlu olan NVIDIA web driver sürümünü kullandığınıza emin olun. Eğer olursa sistemi güncelleyin ve ardından NVIDIA web Driver'ı yeniden kurun.

Uyumlu web driveri indirdim kurdum zaten macOS güncel.
CUDA driver kurdun mu?

CUDA driver be bilmiyorum elma logolu siteden sadece web driverı indirdim.

Uyumlu web driveri indirdim kurdum zaten macOS güncel.

CUDA driver be bilmiyorum elma logolu siteden sadece web driverı indirdim.
O zaman SMBIOS değiştirmeyi deneyin. Bir de aşağıdaki kod ile Nvidia Web Driver'larını kurmayı deneyin.

[CODE title="Kod"]bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)[/CODE]

O zaman SMBIOS değiştirmeyi deneyin. Bir de aşağıdaki kod ile NVIDIA web Driver'larını kurmayı deneyin.

[CODE title="Kod"]bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)[/CODE]

CUDA driver a gerek yok mu yani?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı