1050 Ti laptopun oyunlardaki performansı bir anda düştü

yselimm

Centipat
Daha fazla  
  • GTX 1050 Ti.
  • i5 8300h.
  • 8 GB RAM.

Laptop da daha geçen aylarda gayet normal FPS değerleri alırken birden performans düşüşü oldu ve asla eskisi kadar performans alamıyorum. Sebebi ne olabilir?

Örnek:
Fortnite'da 70 80 FPS alırken artık 50 60 (ve çok fazla drop yiyorum)Witcher 3'de 50 60 FPS alırken artık 30 40 FPS anca alıyorum. Battlefield 1'de önceden rahat 50 FPS alırken artık 35 FPS alıyorum.

Driver sorunu olabilir ya da thermal throttle da olabilir.

• GTX 1050 Ti.
  • i5 8300h.
  • 8 GB RAM.

Laptop da daha geçen aylarda gayet normal FPS değerleri alırken birden performans düşüşü oldu ve asla eskisi kadar performans alamıyorum. Sebebi ne olabilir?

Örnek:
Fortnite'da 70 80 FPS alırken artık 50 60 (ve çok fazla drop yiyorum)Witcher 3'de 50 60 FPS alırken artık 30 40 FPS anca alıyorum. Battlefield 1'de önceden rahat 50 FPS alırken artık 35 FPS alıyorum.

Sonradan yüklediğiniz bir program vs. arkada fazla kaynak tüketiyor olabilir. Veya virüs vs. bulaşmışsa o da olabilir.

Sonradan yüklediğiniz bir program vs. arkada fazla kaynak tüketiyor olabilir. Veya virüs vs. bulaşmışsa o da olabilir.
Ben de öyle düşünüyorum yakın zamanda format atacağım.
@Astiva @Jabbatheturk Direkt format atmayı düşünüyorum çünkü virüs olabileceğinden de şüpheliyim ama denicem driverları silip geri yüklemeyi.

Ben de öyle düşünüyorum yakın zamanda format atacağım.
@Astiva @Jabbatheturk direkt format atmayı düşünüyorum çünkü virüs olabileceğinden de şüpheliyim ama deneyeceğim driverları silip geri yüklemeyi.

Hocam biraz kalıplaşmış bir söz olacak ama gerçekten format çok işe yarar elime ikinci el yeni bir laptop geldi. İlk kullanımda Chrome'u 3 dakikdada zor açarken formattan sonra en geç 5-10 saniyede açabiliyor rahatlıkla. Uzun süredir format atmıyorsanız yararli olacaktır.

Geri
Yukarı