1050 Ti ömrü ne kadardır?

Wetttt

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni sistem toplayacağım Ryzen 5600X B550 L falan CS:GO oynuyorum bu yüzden ekran kartı almayıp şu an kullandığım 1050 Ti'ı kullanacağım. Ömrü ne kadardır? Belki 1 2 sene sonra yeni kartla upgrade yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni sistem toplayacağım Ryzen 5600X B550 L falan CS:GO oynuyorum bu yüzden ekran kartı almayıp şu an kullandığım 1050 Ti'ı kullanacağım. Ömrü ne kadardır? Belki 1 2 sene sonra yeni kartla upgrade yaparım.
Oyun sistemi olarak kullanacaksan neden 5600X alıyorsun? Onun yerine 1050Ti'ı satıp 1660 Super'li bir sistem dizmek daha mantıklı. Edit-Render- İşlemci bazlı yapacaksan eğer amenna.

AAA oyunlar için maksimum 2-3 senesi kaldı, ultra ömrü değil low-medium ömrü. Online oyunlarda gideri var. CS:GO için sonsuza kadar ömrü var oyun Battlefield'a benzeyecek kadar büyük bir yama almadığı sürece.

Oyun sistemi olarak kullanacaksan neden 5600X alıyorsun? Onun yerine 1050 Ti'ı satıp 1660 Super'li bir sistem dizmek daha mantıklı. Edit-render- işlemci bazlı yapacaksan eğer amenna.

Hocam işlemciyi düşürmek istemiyorum CS:GO oynadığımı belirttim render ile falan işim yok zaten CS:GO'da %30 kullanım civarı oluyor teşekkür ederim anlattığınız için şu an 2 yıl 3 yıl civarı kullandım bir sorunu çıkmadı çok şükür sistemi aldıktan sonra ileride upgrade yaparım lazım olursa.
AAA oyunlar için maksimum 2-3 senesi kaldı, Ultra ömrü değil low-medium ömrü. Online oyunlarda gideri var. CS:GO için sonsuza kadar ömrü var oyun Battlefield'a benzeyecek kadar büyük bir yama almadığı sürece.

Mesela tahmini 3 - 4 yıl daha götürür mü CS:GO oynuyorum tek ( şuana kadar 2.5 - 3 yıl kullandım CS:GO için kullandım hepsinde ağır çalışmadı yani kasamın hava sirkülasyonu da mükemmel)
Oyun sistemi olarak kullanacaksan neden 5600X alıyorsun? Onun yerine 1050 Ti'ı satıp 1660 Super'li bir sistem dizmek daha mantıklı. Edit-render- işlemci bazlı yapacaksan eğer amenna.

CS:GO oynuyorum ekran kartı almayacağım onun yerine Ryzen 5600X tercih edeceğim işlemciye dayalı bir oyun çünkü yanlış bir şey mi yapıyorum?

Tamam işlemci odaklı da kaç FPS alacaksın ki? Ben olsam ekran kartını da güncellerim, 1050Ti'ı 750 TL'e satsan 1660 Super, 10400F alsan 200FPS üstü alırsın ve gerçekten uzun ömürlü, diğer oyunlarda da FPS artışı sağlayan bir bilgisayarın olur. Sadece öneri...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam işlemci odaklı da kaç FPS alacaksın ki? Ben olsam ekran kartını da güncellerim, 1050Ti'ı 750 TL'e satsan 1660 Super, 10400F alsan 200FPS üstü alırsın ve gerçekten uzun ömürlü, diğer oyunlarda da FPS artışı sağlayan bir bilgisayarın olur. Sadece öneri...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
200 FPS alsa da monitör destek vermediği sürece ne işe yarar ? Benim görüşüm, sadece CS:GO oynayan biriysen 1050 Tİ sana uzun süre yetecektir.

Geri
Yukarı