1050 Ti R5 5600X darboğaz yapar mı?

zennfps

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Şu anda 1050 Ti R5 3600 kullanıyorum ve 280Hz almak istediğim için R5 5600X alacağım. Acaba darboğaz yapar mı? Yoksa eylül sonu gibi 1650 Super Gaming X alınır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant oyuncusuyum ve işlemci oyunu diye biliyorum 1050 Ti ile devam etsem problem çıkarmaz değil mi?

Hocam arkadaşların darboğaz anlayışı biraz değişik. Valorant işlemaci oyunu tabiri değişir oyunu 1920x1080p de Max ayarlarda oynuyorsan eğer ekran kartı ağırlıklı olur ama benim gibi 4:3 orta düşük ayarlarda oynuyorsan eğer işlemciye biner yük özetle düşük çözünürlükte oynuyuyorsan eğer o dedidğin Setup'ı yapman fazlasıyla işini görür yüksek çözünürlükte oynuyorsan beklediğin kadar artmaz FPS'in.

Hocam arkadaşların darboğaz anlayışı biraz değişik. Valorant işlemaci oyunu tabiri değişir oyunu 1920x1080p de Max ayarlarda oynuyorsan eğer ekran kartı ağırlıklı olur ama benim gibi 4:3 orta düşük ayarlarda oynuyorsan eğer işlemciye biner yük özetle düşük çözünürlükte oynuyuyorsan eğer o dedidğin Setup'ı yapman fazlasıyla işini görür yüksek çözünürlükte oynuyorsan beklediğin kadar artmaz FPS'in.
all low 1280 960 bende sanırım işlemciyi alıp yıl sonu gibi ekran kartını almayı düşünüyorum ekstra monitörde alıcam 240hz veya 280e geçeceğim 165 ile aralarında fark var mıdır?

All Low 1280 960 bende sanırım işlemciyi alıp yıl sonu gibi ekran kartını almayı düşünüyorum ekstra monitörde alacağım 240Hz veya 280e geçeceğim 165 ile aralarında fark var mıdır?

O çözünürlükte oynuyorsanız ve sadece Valorant oynuyorsanız ekran kartı almanıza gerek yok o işlemci o çözünürlükte 400FPS verir. Monitör işide FPS oyunlarında her milisaniye önemli eğer çok üst elo bir oyuncu değilseniz 144 165 alın geçin 240 280 gereksiz para israfı olur he diyorsanız ben immo elo üstü oyuncuyum daha yukarıda da hedefim var o zaman 280 alabilirsiniz.

O çözünürlükte oynuyorsanız ve sadece Valorant oynuyorsanız ekran kartı almanıza gerek yok o işlemci o çözünürlükte 400FPS verir. Monitör işide FPS oyunlarında her milisaniye önemli eğer çok üst elo bir oyuncu değilseniz 144 165 alın geçin 240 280 gereksiz para israfı olur he diyorsanız ben immo elo üstü oyuncuyum daha yukarıda da hedefim var o zaman 280 alabilirsiniz.
radiant eloyum hedeflerim yüksek fakat elim kırıldı 1 aya falan umarım iyi olurum ekstra 1 2 takımdada oynadım

radiant eloyum hedeflerim yüksek fakat elim kırıldı 1 aya falan umarım iyi olurum ekstra 1 2 takımdada oynadım
alsam mı 280 anlamadım link falan atar mısın önerdiğin monitörlerin bütçe çok sıkıntı değil

Son düzenleme:

alsam mı 280 anlamadım link falan atar mısın önerdiğin monitörlerin bütçe çok sıkıntı değil
o zaman 280 al hocam.
İPS panel olsun hem yenilenme hem renk hem ergonomi tasarım her şeyiyle mükemmel olsun diyorssan
ben tamamen profesyonel oyuncu olucam en ufak ayrıntı bile benim için önemli renkleri bir tık daha kötü ama gene iyi olsun diyorsan.
üsttekinin bir tık daha uygunu olsun diyorsan.

o zaman 280 al hocam.
İPS panel olsun hem yenilenme hem renk hem ergonomi tasarım her şeyiyle mükemmel olsun diyorssan
ben tamamen profesyonel oyuncu olucam en ufak ayrıntı bile benim için önemli renkleri bir tık daha kötü ama gene iyi olsun diyorsan.
üsttekinin bir tık daha uygunu olsun diyorsan.
benqların arasındaki tek fark ms mi

nasıl yani anlamadım?
Şaka yaptım reis. Yani darboğaz olmaz çünkü işlemci çok iyi. Darboğaz işlemcinin ekran kartını besleyememesi. Sende böyle bir durum olmadığı için tam tersi dedim. Çünkü ekran kartın o islemciue göre hafif. O ekran kartından 3-4'unu besler. Kısacası şakalaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı