1050 Ti sistem FiveM'de kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Alcadius

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam, bilgisayarımın özelliklerini başlıca söyleyeyim; 1050 Ti, Ryzen5 1500X, Ballistix 2400MHz DDR4 8 GB RAM, ASUS Prime A320M-E.
Şimdi soruma geçeyim, ben hemen hemen bütün FiveM serverlerinde bol scriptli olsun az scriptli olsun drop yiyorum. Şimdi sorun şu oyun sırasında performansı inceliyorum ekran kartı ve CPU kullanımı çok değil ve ısınmıyorlar bile, ekran kartına biraz yük vermek için oyunun grafiklerini fullüyorum FPS'te farklılık olmuyor ancak 8 GB ramın 7,4 ü kullanılıyor ve sanırım drop yaşamama bu neden oluyor her şey buraya kadar mantıklı ve iyi gidiyor ancak benimkinden biraz daha kötü bir sisteme sahip arkadaşım onda da 8 GB RAM var ve o drop yemiyor rahatlıkla oynayabiliyor ben bu işi anlayamadım yani sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Bir çok şeyi denedim birçok ayar yaptım düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Dostlar selam, bilgisayarımın özelliklerini başlıca söyleyeyim; 1050 Ti, Ryzen5 1500X, Ballistix 2400MHz DDR4 8 GB RAM, ASUS Prime A320M-E.
Şimdi soruma geçeyim, ben hemen hemen bütün FiveM serverlerinde bol scriptli olsun az scriptli olsun drop yiyorum. Şimdi sorun şu oyun sırasında performansı inceliyorum ekran kartı ve CPU kullanımı çok değil ve ısınmıyorlar bile, ekran kartına biraz yük vermek için oyunun grafiklerini fullüyorum FPS'te farklılık olmuyor ancak 8 GB ramın 7,4 ü kullanılıyor ve sanırım drop yaşamama bu neden oluyor her şey buraya kadar mantıklı ve iyi gidiyor ancak benimkinden biraz daha kötü bir sisteme sahip arkadaşım onda da 8 GB RAM var ve o drop yemiyor rahatlıkla oynayabiliyor ben bu işi anlayamadım yani sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Bir çok şeyi denedim birçok ayar yaptım düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Tahminimce RAM yetersizliği hocam.

FiveM'i silip yeniden yükleyin, önceki girdiğiniz serverlerin scriptleri kalıyor buda drop sorununu ortaya çıkarıyor.

Aynı işletim sistemini mi kullanıyorsunuz? Onda RAM kullanımı kaç oluyor?

FiveM için 8 GB RAM kesinlikle yetersiz. Aynı zamanda FPS ve drop olayı sunucudan sunucuya değişiyor.

Necmi, evet aynı işletim sistemini kullanıyoruz bu arada onun 2x4 RAM'leri varmış ve onda da hepsini kullanıyormuş sistem ancak onda bu kadar drop yaşanmıyor ben neredeyse oynayamıyorum hiç.
Kayra, haklısın 8 kesinlikle yetersiz yükseltmeyi planlıyorum, evet o değişiyor ancak benim girdiğim her sunucuda drop yiyordum ben yani yeni bir olay değil.
FiveM'i silip yeniden yükleyin, önceki girdiğiniz serverlerin scriptleri kalıyor bu da drop sorununu ortaya çıkarıyor.

Reis denemiştim onu bir şey değişmedi ve ilk girdiğim sunucuda da droplar devam ediyordu yani sorun bundan kaynaklanıyor olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı