Çözüldü 1050 Ti sürücü güncelleme sonrası mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SorryMyLife

Hectopat
Merhaba.

2 gün önce mavi ekran ile karşılaştım ve bugün yine oldu.

Windows 10 kullanıyorum.

Sanıyorum ekran kartı güncellemesi yaptım ondan sonra oldu. Kullandıgım ekran kartı 1050 Ti. Bugün tekrardan güncelleme geldi, onu yaptım GeForce Experience üzerinden.

DMP dosyası ekte.

İnceleyip yorumlarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ek olarak Eikonect Software SL şirketine ait yazılımın adı nedir? smrtkrnl64.sys adlı SYS dosyasıyla ilişkiliymiş. Yazılım adını verirseniz sevinirim. smrt64.exe Black Desert Anti-Cheat olabilir. Onu kaldırabilirsiniz.
EasyAntiCheat kaldırın.
NVIDIA yazılımlarını kaldırın.
Kaspersky kaldır.
Hataya ne sebep oldu bilmiyorum. Hataya sebep olan dosyanın ait olduğu yazılımı ya da donanımı bilmiyorum.
Ekran kartı sürücünüzü bir daha kurunuz. DDU ile kaldırıp sürücüyü bu sefer GeForce Expreience yerine direkt kendi sitesinden kurun. Yanlış ya da eksik kurulumdan kaynaklanmış olabilir bu durum.
Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.
Ses sürücünüzü güncelleyin. Ayrıca Bluetooth bağlantısı kullanan ses aygıtları da var ise Bluetoothlu ses sürücüsünü de güncelleyin.
Liste biraz kabarık anlaşılacağı üzere.

Ek olarak Eikonect Software SL şirketine ait yazılımın adı nedir? smrtkrnl64.sys adlı SYS dosyasıyla ilişkiliymiş. Yazılım adını verirseniz sevinirim. smrt64.exe Black Desert Anti-Cheat olabilir. Onu kaldırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
EasyAntiCheat kaldırın.
NVIDIA yazılımlarını kaldırın.
Kaspersky kaldır.
Hataya ne sebep oldu bilmiyorum. Hataya sebep olan dosyanın ait olduğu yazılımı ya da donanımı bilmiyorum.
Ekran kartı sürücünüzü bir daha kurunuz. DDU ile kaldırıp sürücüyü bu sefer GeForce Expreience yerine direkt kendi sitesinden kurun. Yanlış ya da eksik kurulumdan kaynaklanmış olabilir bu durum.
Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.
Ses sürücünüzü güncelleyin. Ayrıca Bluetooth bağlantısı kullanan ses aygıtları da var ise Bluetoothlu ses sürücüsünü de güncelleyin.
Liste biraz kabarık anlaşılacağı üzere.
İlgi ve alakanız için teşekkürler. Dediginiz işlemleri yapıcam sonrasında problem durumunda yazarım.

@Enes3078 hocam sizi bulmuşken sorayım. Hataya sebep olan SYS dosyası ne anlama geliyor?
smrtkrnl64.sys
Hocam var ya tam sorayım dediğim an yazdınız.

Şirketine kadar bulduk ama tam olarak neye ait olduğunu bulamadım. Konu sahibi belirtirse veritabanıma atacağım bunu da. 😉

Ek olarak Eikonect Software SL şirketine ait yazılımın adı nedir? smrtkrnl64.sys adlı SYS dosyasıyla ilişkiliymiş. Yazılım adını verirseniz sevinirim.
Ben de gördüm onu fakat program adını bulamadım. Monster kullanıyorum Monster yazılımıyla alakalı olabilir mi nasıl tespit edebilirim?

Şirketine kadar bulduk ama tam olarak neye ait olduğunu bulamadım. Konu sahibi belirtirse veritabanıma atacağım bunu da.:D
Helal olsun hocam diyecek bir şeyim yok size. Araştırıyorum internetten şu an. Şirketi buldum.
@Enes3078 sayın hocam buldum. Bu şirket Web sitesi tasarlama işi ile uğraşıyormuş.
Arşivinize kaydedin bunu bence.

AIDA64 raporu paylaşır mısınız? Biraz uzun sürebilir ama elbet bulurum. Windows da ne olduğunu bilmiyorsa artık yapacak bir şey yok. :)

Son düzenleme:
AIDA64 raporu paylaşır mısınız? Biraz uzun sürebilir ama elbet bulurum. Windows da ne olduğunu bilmiyorsa artık yapacak bir şey yok. :)

Sağ olun hocam ben kendim araştırayım programdan

Sanırım bu. İsim benzerligi çok. Bu uygulama gamezbd Black Desert isimli oyun var onun anticheati. İşinize yarar diye attım. Tekrardan ilginiz için teşekkürler iyi akşamlar.

1665864944398.png

Yeni konular

Geri
Yukarı