1050 Ti ve i5 8300h laptop düşük FPS değerleri

selcukgenc09

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 16 GB RAM, 1050 Ti ve i5-8300h işlemciye sahibim. Oyunlarda aşırı düşük FPS'ler alıyorum niye o şekilde oluyor anlayamıyorum. YouTube'tan video izliyorum adamda aynı sistem var ancak gayet normal ayarlarda 60-70 FPS alabiliyor Hitman 3'te. Aşağıda Hitman'de ennn düşük ayarlarda en düşük ekran çözünürlüğünde aldığım FPS değerlerini görebilirsiniz. Bu sorun her oyun için böyle artık bu neden dolayı böyle ben anlamış değilim yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• fps.png
    fps.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten artık nvidia'nın planlı yavaşlatma politikası olduğuna inanmaya başladım. Son zamanlarda 1050ti ile bu konuya defalarca rast geldim sanki

1. Mevcut ekran kartı driver sürümünüzü güncelleyin, güncelse kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.
2. Termal macun değişimi yapın 79 derece sıcaklık biraz yüksek gibi MHz düşürtür en azından o da size sıkıntı FPS düşüşü yaşatır.

İşlemci ısınız yüksek ise frekansını düşürür ve ekran kartınız işlemciye darboğaz yapar. Termal macununu yenilerseniz sorun düzelicektir.

Merhaba arkadaşlar 16 GB RAM, 1050 Ti ve i5-8300h işlemciye sahibim. Oyunlarda aşırı düşük FPS'ler alıyorum niye o şekilde oluyor anlayamıyorum. YouTube'tan video izliyorum adamda aynı sistem var ancak gayet normal ayarlarda 60-70 FPS alabiliyor Hitman 3'te. Aşağıda Hitman'de ennn düşük ayarlarda en düşük ekran çözünürlüğünde aldığım FPS değerlerini görebilirsiniz. Bu sorun her oyun için böyle artık bu neden dolayı böyle ben anlamış değilim yardımcı olur musunuz?
Sorun ısı kaynaklı.

Evet haklıymışsınız intelin programıyla test yaptım işlemci 90 üstü derecelerde çalışıyor frekansı da 2,13 lere kadar düştü. Teşekkürler arkadaşlar en kısa zamanda termal macun yenilemesi yapıp soğutucu alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı