1050 TL'ye kasa ve PSU tavsiyesi

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Dostlar, şu anki kasamdan ve PSU'mdan memnun değilim. Ben İncehesap Gaming gecesini bekleyeceğim yine. Fakat sizden de bir fikir almak istedim. Sistemim şöyle; Sapphire Nitro+ RX590 SE, Ryzen 5 3600, ASUS TUF B450 PLUS GAMING ATX anakart, 2x8 DDR4 RAM, 1 TB + 160 GB HDD. İşlemci soğutucu olarak kutu içinden çıkanı kullanıyorum ama değiştireceğim, o yüzden küçük bir kasa tavsiye etmezseniz sevinirim.

Kasa da tercihim; RGB olması, içinde en azından 600W bir güç kaynağı olması ve hava akışının en azından makul derecede olması.

Garantisi ve faturası duruyorsa ikinci el de bakabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa için ARGB alternatife de bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Üstteki tavsiye güzel, 100M yerine ARGB olan 100R'a da bakılabilir.

Bütçe maksimum 1050 TL belli ki. Ancak ben yine de şu iki kasayı önereyim. Özellikle Dark olan güzel fiyat. PSU'dan dolayı. Fiyatları inebilir diye atıyorum. Veya beğenebilirsiniz.

Bu Dark kasanın 1246 TL gibi bir fiyatı var ama içinde Seasonic GOLD güç kaynağı var. Tek PSU'nun fiyatı 900 TL civarlarında.

Bu kasayı da kendim kullanıyorum, fiyatı epey uçmuş tabi.

Üstteki tavsiye güzel, 100M yerine ARGB olan 100R'a da bakılabilir.

Bütçe maksimum 1050 TL belli ki. Ancak ben yine de şu iki kasayı önereyim. Özellikle Dark olan güzel fiyat. PSU'dan dolayı. Fiyatları inebilir diye atıyorum. Veya beğenebilirsiniz.

Bu Dark kasanın 1246 TL gibi bir fiyatı var ama içinde Seasonic Gold güç kaynağı var. Tek PSU'nun fiyatı 900 TL civarlarında.

Bu kasayı da kendim kullanıyorum, fiyatı epey uçmuş tabii.

Bu kasa ve içindeki PSU nasıl acaba? Maalesef 1200 bandına çıkamam.

Bu ikiliyi gerçekten beğendim.

MWE White'a göre daha kötü. Kasa ise full mesh bir kasa kadar iyi hava akışına sahip değil.

Aklıma ilk gelen kasa buydu. Bu kasa fena değil, kullanan arkadaşlar memnun ancak önü sanırım tamamen açık değil. Hava akışında ufak problemler çıkabilir. İçindeki PSU da iyidir.

MWE White'a göre daha kötü. Kasa ise full mesh bir kasa kadar iyi hava akışına sahip değil.

Aklıma ilk gelen kasa buydu. Bu kasa fena değil, kullanan arkadaşlar memnun ancak önü sanırım tamamen açık değil. Hava akışında ufak problemler çıkabilir. İçindeki PSU da iyidir.

Peki @Ardaaa11 hocamın attığı kasa ve PSU nasıldır ?

Geri
Yukarı