1050Tİ Sistem Düşük Performans Sorunu CPU Sıcaklık Artışı

atesa

Decapat
GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB
CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
RAM: Corsair Vengaence 8 GB 3000MHz
SSD: Adata XPG SX6000 128 GB
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA 3.0 210MB/s
Motherboard: MSI B450M PRO-M. 2 AMD DDR4 3466MHz (OC)

PC boştayken CPU ısısı çok fazla yüksek görünüyor ve kolay kolay düşmüyor. Fan yönlerim doğru durumda CPU soğutması olarak AMD stok fanı kullanıyorum. İlk problemim bu.
Diğer problemim ise oyunlarda eskiden aldığım performansı alamıyorum. PUBG en düşük ayarlarda 40 60 FPS arasında gidip geliyorum. Ayrıca işlemci sıcaklığım tüm oyunlarda en küçük yükte 75 80 derecelere çıkıyor. Yayın yapmaktayım OBS CPU ağırlıklı çalışıyor. Bundan 2 ay önceye kadar hiçbir sorun yokken artık OBS yayına aktardığı FPS değerinde de drop yaratıyor 60FPS bir yayın birden 25 30 FPS'e kısa süreliğine düşüyor (internetimden kaynaklı bir durum değil) kasamda tek fan var anakartımda 2. Bir fan girişim yok. Ekran kartının değerlerine ve ısısında bir problem yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Boştayken bu durumda:

ısııı-01.jpg

görev yöneticisi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yüklüyse KB4512941 güncellemesini kaldır sonra kayıt defteri girdilerini sil, bilgisayarı yeniden başlat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı