Çözüldü 1060 6 GB sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

antrax

Kilopat
RAM
Corsair 32 gb(16x2) 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
1 adet ssd 2 adet hdd 1 adet nvme
Ekran kartı
Asus GTX 1060 6gb
Anakart
MSI x570 Gaming plus
İşlemci
AMD ryzen 5 5600x
Merhabalar, mevcut bilgisayarımın kasasını Corsair 4000D ve kule CPU soğutucusunu Corsair H100i sıvı soğutucusu ile değiştirdim. Ancak güç düğmesine basınca fanlar ve USB'ler çalışıyor ancak görüntü gelmiyor ve Debug CPU kırmızı yanmakta. Sizce sorun ne olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Deneyip sonuç alamadığım işlemler;
- İşlemciyi çıkarıp taktım(2 kere)
- İşlemci güç kablosunu çıkarıp taktım. (8pin)
- Ekran kartını çıkardım açmayı denedim
- RGB kontrolcüyü çıkarıp denedim
- Sıvı soğutucuyu devre dışı bıraktım
- Anakart pilini çıkartıp tekrar taktım

Sistem özelliklerim;
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Anakart: MSI X570 Gaming Plus
Ekran kartı: 1060 6 GB
RAM: 16x2: 32 GB Corsair 3600MHz
PSU: Corsair 550 (11 yıllık)

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun fişini çek. BIOS pilini o şekilde çıkartıp birkaç dakika bekle. Power tuşuna 10 kez bas ve pili tak. PSU'yu bağla ve tekrar dene.
RAM'ler birden fazlaysa teker teker deneyebilirsin.
İşlemciyi söküp takarken termal macunu yeniledin mi?
HDD'lerin bağlantısını çıkartarak sistemi açmaya çalış.

Aklıma şimdilik bunlar geldi.

Merhabalar, mevcut bilgisayarımın kasasını Corsair 4000D ve kule CPU soğutucusunu Corsair H100i sıvı soğutucusu ile değiştirdim. Ancak güç düğmesine basınca fanlar ve USB'ler çalışıyor ancak görüntü gelmiyor ve Debug CPU kırmızı yanmakta. Sizce sorun ne olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Deneyip sonuç alamadığım işlemler;
- İşlemciyi çıkarıp taktım(2 kere)
- İşlemci güç kablosunu çıkarıp taktım. (8pin)
- Ekran kartını çıkardım açmayı denedim
- RGB kontrolcüyü çıkarıp denedim
- Sıvı soğutucuyu devre dışı bıraktım
- Anakart pilini çıkartıp tekrar taktım

Sistem özelliklerim;
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Anakart: MSI X570 Gaming Plus
Ekran kartı: 1060 6 GB
RAM: 16x2: 32 GB Corsair 3600MHz
PSU: Corsair 550 (11 yıllık)

Multimetre var ise CPU güç kablosuna güç geliyor mu diye kontrol etmenizi öneririm. Ben olsam 11 yıllık bir PSU'ya sistemimi emanet etmem bu arada.

PSU'nun fişini çek. BIOS pilini o şekilde çıkartıp birkaç dakika bekle. Power tuşuna 10 kez bas ve pili tak. PSU'yu bağla ve tekrar dene.
RAM'ler birden fazlaysa teker teker deneyebilirsin.
İşlemciyi söküp takarken termal macunu yeniledin mi?
HDD'lerin bağlantısını çıkartarak sistemi açmaya çalış.

Aklıma şimdilik bunlar geldi
Merhabalar , dediklerinizi denedim. Ancak hala kasa power tuşuna basar basmaz cpu dbug kırmızı yanmakta. Cpu arızalandı ya da güç gelmiyor sanırım.
Teşekkürler
Multimetre var ise CPU güç kablosuna güç geliyor mu diye kontrol etmenizi öneririm. Ben olsam 11 yıllık bir PSU'ya sistemimi emanet etmem bu arada.
Merhaba, multimetrem yok alıp deneyeceğim, keyfim çok kaçtı gerçekten.
Psu arızalı olması muhtemel dostum minimum sistemle sistemi çalıştırmayı dene. Uzay kurulum yapmak sorunu bulmakta daha yardımcı olabilir.
Merhaba, ekran kartını ve sıvı soğutucuyu devre dışı bırakıp açmayı denediğimde yine aynı. Güç tuşuna basınca kırmızı ışık yakıyor

Yaptım denedim, RAM'leri tek tek hiç takmadan denemeler yaptım. Yine de ışık yanıyor ve görüntü yok. Eski sürüm BIOS'lar da denedim.

PSU'dan kaynaklanıyor gibime geliyor başka çözüm yolu kalmadı bende farklı PSU takarak test edin çalışmazsa garantiye gönderin sistemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı