1060 sistemde görüntü bozuluyor

UtkuCatli

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda RX 560 takılıydı fakat bazı sıkıntıları sebebiyle değiştirip GTX 1060 3 GB 2. el aldım. Sonrasında ise video izlerken görüntüde böyle bozulma ve anlık fare ve ses takılmaları olmaya başladı. Arkadaşlarım sebebi için PSU'nun kalitesiz olması veya hard diskin ömrünün bitmiş olmasını öne sürüyor. Sorunun ne olduğunu nasıl anlarım? Ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-05-25 at 22.50.03.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-25 at 22.50.03.jpeg
    181,6 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ekran kartınız gidici hocam. Başka tarayıcıda denedinizmi?
Ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunlarda fps problemi yaşatmıyor tek sıkıntı bu anlık takılmalar ve görüntü bozulmaları.Ve sadece video falan izlerken oluyor.Google kullanmaya başladım ve 1 kere falan oldu sanırsam görüntü bozulması ama yine anlık takılmalar var çözemedim.

Ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunlarda fps problemi yaşatmıyor tek sıkıntı bu anlık takılmalar ve görüntü bozulmaları.Ve sadece video falan izlerken oluyor.Google kullanmaya başladım ve 1 kere falan oldu sanırsam görüntü bozulması ama yine anlık takılmalar var çözemedim.
Eski ekran kartınız duruyor mu? Bir de onla deneyin isterseniz.

hayır oyunlarda bir problem yok sadece bilgisayarın anlık takılmasından sebep 1 2 saniyelik droplar meydana geliyor fpste bir problem olmuyor.
Takılmalar HDD kaynaklı olabilir.
Fakat görüntü bozulması ayrı konu. Ekran kartı driverini DDU ile silip baştan kurun ve tekrar deneyin.

Geri
Yukarı