1070 sistem düşük FPS

Kadir Kamilcihan

Centipat
Merhaba, sistemimde nedense FPS sorunları var. Sistemde GTX 1070 8 GB, 16 GB RAM, GA-AX370-GAMING 3 anakart var. Son zamanlarda bayağı düşük FPS almaya başladım. Sebebi nedir acaba? Bir türlü çözemedim. Rocket League'de 10 FPS alıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistemimde nedense FPS sorunları var. Sistemde GTX 1070 8 GB, 16 GB RAM, GA-AX370-GAMING 3 anakart var. Son zamanlarda bayağı düşük FPS almaya başladım. Sebebi nedir acaba? Bir türlü çözemedim. Rocket League'de 10 FPS alıyordum.
Driverlar,BIOS ve Windows güncel midir?
İşlemciniz nedir?

Sevgili dostum sistemin kötü bir sistem değil. Eski bir sistem evet ama harika bir sistemin var. Muhtemelen yazılımsal ya da donanımsal bir sorun var. Tavsitem format attıktan sonra temiz Nvdia driver kurulumu yapmandır. Sevgilerle.

Driverlar, BIOS ve Windows güncel midir?
İşlemciniz nedir?

Driverlar, BIOS ve Windows güncel işlemcim Ryzen 5 3600 dün gece bayağı yorgun olduğumdan yazmayı unutmuşum.
Yüksek ısı veya güç kaynağına dair bir sıkıntı olabilir.
Yüksek ısı veya güç kaynağına dair bir sıkıntı olabilir.

PSU Thermaltake 500W sıcaklık değerlerine bakmadım.

Driverlar, BIOS ve Windows güncel işlemcim Ryzen 5 3600 dün gece bayağı yorgun olduğumdan yazmayı unutmuşum.

PSU Thermaltake 500W sıcaklık değerlerine bakmadım.
İşlemci alt kanallarını ve ekran kartının kaç W çektiğini MSI Afterburner ile kontrol et.
Aynı zamanda sıcaklık değerlerine de bak.

Aynı sorunu şu an bende yaşıyorum Windows 10 son güncellemelerini yüklediyseniz yüksek ihtimal bundan kaynaklı çoğu forum da son güncelleme ile FPS'ler dibe çakılıyor. CoD Warzone de 120 FPS alırken şu an 40-50 FPS zor alıyorum. Çoğu kullanıcı şu an bu durumdan şikayetçi maalesef. Bende bu arada GTX 1070 ve 9900k işlemci 32 GB RAM kullanıyorum. Tüm driverlerim güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı