10700 sistem HDD'yi okumuyor

Massakax

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün ben 2060'lı sistem aldım. Üstünde 512 GB M.2 SSD var onu okuyor fakat SATA PWR'ı takıp HDD'ye bağlayınca okumuyor. 2TB, 500, 500 denedim. 500GB'likler çalışıyor ona eminim. Sizce satapwr kablosunda mı sıkıntı var? Yoksa satapwr girişinde mi?

Sistem:
İşlemci: i7 10. nesil 10700 2.9GHz
Ekran kartı: PhysX NVIDIA GeForce RTX 2060.
Anakart: (adını bulamadım linkini buldum) Dell XPS 8940 DDR4 Intel LGA1200 Desktop Motherboard Part Number KV3RP | eBay
RAM: 8 GB (çarşıya gidince 16 GB alacağım...)

Arkadaşlar lütfen "satın aldığın kişiye sor", "garantiye götür" gibi şeyler yazmayın.
500GB çalışıyor derken, eski çalışan sistemden sökmüştüm yani onu da okumuyor, CD Rom taktım yine onu okumadı.
Bu arada kasa yok uzay montaj deniliyor sanırım açık sistem altına kitap koydum okumuyorum zaten...

Arkadaşlar, 3 Tane HDD denedim olmadı. Bios'tan baktım taktığım M2 gözüküyor Diğer sata slotları boş gözüküyor. SATA PWR'ı doğru yere taktım, Sata kablosunu da doğru yere taktım HDD'ye gelen güç kablosunu da. SATA PWR'ı taktığım yerin çalıştığını nasıl anlıyacağım?

Sata Pwr Girişi :
nk5qrwu.jpeg

Arkadaşlar bu kablo ayriyetten güç çekiyor vs olabilir mi? Bir de anakartta güç kablosu 24 pin yan yana değil, 4 4 sol yukarda, 8 tane sağ aşağıda.

eow414u.jpeg

Bu arada medya yüklemeyi beceremedim, birisi yardım ederse mutlu olurum.
SATA Power girişi sıkıntılıysa ortalama ne kadar ücrete tamir olur bir bilginiz var mı? Oyun yükleyemiyorum.

Son düzenleme:
Kabloda sorun olabilir hocam başka kabloyla deneyebilirsiniz. Soket bozuksa çok yüksek bir masraf olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı