10700F için anakart önerisi

Veklentiye bağlı ancak yine de üzmez. Aldığınız fiyatın en en iyisi. Ekran kartınuz nedir? OC merakınız yoksa sizi rahatça 5 yıl götürür performanstan kısmadan.

OC merakım Bulldozer serisinden beri var ama, yettiği sürece OC yapmayacağım RX 5500 XT 8 GB düşünüyorum

Hocam bayağı götürür sizi 2K monitör ile 3080 bile takabilirsiniz ileride. Ama ben OC meraklısıyım derseniz bir şey diyemem.

Kısaca performansı bu fiyat için ekstra mükemmel.

Hocam hız konusu benim için çok önemli Google sekmeleri hızlı açması uygulamaların hızlı açılması vs. Çok önemli ileride zaten 3060 Ti düşünüyorum.

OC merakım bulldozer serisinden beri var ama, yettiği sürece OC yapmayacağım RX 5500 XT 8 GB düşünüyorum.

O ekran kartına rahatlıkla yeter güncel ekran kartlarının tamamını besler herhalde 2/4k çözünürlüklerde, OC yapılmazsa iş görür, soğutucu olarak Intel'in kutu içi soğutucularına karşı ufak bir düşmanlık besliyorum Pentium serisi haricinde kullanılmaması gerekiyor bence 15 senedir aynı soğutucuyu kullanıyor yenilik diye rengini değiştirip aynı soğutucuyu koymaya devam ediyor imkan varsa daha kaliteli bir soğutucu almanın zararı olmaz.

O ekran kartına rahatlıkla yeter güncel ekran kartlarının tamamını besler herhalde 2/4k çözünürlüklerde, OC yapılmazsa iş görür, soğutucu olarak Intel'in kutu içi soğutucularına karşı ufak bir düşmanlık besliyorum Pentium serisi haricinde kullanılmaması gerekiyor bence 15 senedir aynı soğutucuyu kullanıyor yenilik diye rengini değiştirip aynı soğutucuyu koymaya devam ediyor imkan varsa daha kaliteli bir soğutucu almanın zararı olmaz.

Bütçe yettikçe alırım hocam, ama içinden siyah bir soğutucu çıkıyormuş dediklerine göre pek 70 derece üstünü görmemişler.

Bütçe yettikçe alırım hocam, ama içinden siyah bir soğutucu çıkıyormuş dediklerine göre pek 70 derece üstünü görmemişler.

Uzun süre render almak gibi işlemler yapılmıycaksa belki oyunlarda yeterli olur ama burada da olaya ses girecek ben 10100F'te bile yük altında çıkardığı sesten rahatsız oluyordum Intel soğutucunun, imkan varsa değiştirmekten zarar gelmez.
Işlemci soğutucunun rengini değiştirmişler sadece gözle görülür başka hiçbir şey yapmamışlar Intel gibi büyük bir firma neden senelerdir aynı soğutucuyu Pentium'dan i7'lere kadar koyuyor anlamıyorum hiç değilse üst versiyonlarda daha kaliteli bir soğutucu koysalar.

Geri
Yukarı