10700K anakart ve PSU önerisi

komanaçiiiiiii

Centipat
Yavaştan sistemi güncellemeye başladım. Birkaç eksik kaldı. Onlar içinde sizde yardım istiyorum. :)

İşlemci olarak 10700K aldım. Kasa olarak Corsair 275R airflow seçtim. Full modüler bir PSU istiyorum ve anakart bütçe olarak 3-3.500 gibi bir bütçeye sahibim. Ekran kartım EVGA 1660 Ti. Soğutma için tekrar dönücem. :)

Son düzenleme:
Anakart;
PSU;

Toplam 3200TL, PSU'yu özellikle çok kaliteli seçtim. Daha düşük seviye bir markanın 700W 80+ Bronze olanı alınabilir.

Örnek;

Son düzenleme:
Anakart;
PSU;

Toplam 3200TL, PSU'yu özellikle çok kaliteli seçtim. Daha düşük seviye bir markanın 750W 80+ Gold olanı alınabilir.

Anakart olarak düşüncem buydu. PSU olarak da bu modelin 750'sini düşünmüştüm ama bir sorunu falan var mı? Ötme, ısınma tarzı.

Anakart olarak düşüncem buydu. PSU olarak da bu modelin 750'sini düşünmüştüm ama bir sorunu falan var mı? Ötme, ısınma tarzı.

Anakart kesinlikle alınabilecek en iyi seçeneklerden. Bu konuda hemfikiriz. Seasonic PSU'da ise sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok düşük. Gerçekten Türkiye standartlarının üstünde bir firma.

Buyrun 750W;

10 Sene garantili diye biliyorum bu arada.

Bütçeyi biraz aşıyor ama anakart, Z490 GODLIKE ile aynı VRM'lere sahip.

Alternatif olarak 650W modeline bakabilirsiniz.

Dğer.

Alternatif olarak 650W modeline bakabilirsiniz?

Diğer anakartlardan farkı ne? Ya da faydası ne olur?

Alternatif olarak 650W modeline bakabilirsiniz?

Anakart en üst düzey anakartlardan ki 11900K falan bile rahatlıkla OC yapılır gibi ama linkteki ITX olan maalesef o yüzden 200-300 daha pahalı oluyor ya da indirimle Z490 GAMING Edge de 1700 TL falan olabiliyor o da olabilir ve Tomahawk'tan iyi diye biliyorum ama emin değilim.

Geri
Yukarı