Çözüldü 10700K aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreSrs

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Geçenlerde kendi topladığım anakartı ASUS Prime Z490-A işlemcisi i7 10700K işlemci soğutucusu ise Thermaltake TH240 bulunan bilgisayarımda işlemcide ciddi bir ısınma sorunu yaşıyorum. İşlemci yük altında değilken yaklaşık aldığım değerler 50 derece ve 65 derece arasında. Oyuna girdiğimde, aldığı yük fark etmeksizin 100 derecede sabit kalıyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım fakat bir şey değişmedi. Termal macunu değiştirdim bir şeye yaramadı, kasanın hava sirkülasyonunu değiştirdim yine bir şeye yaramadı acaba ne yapmam gerek?

Gerçekten bilgisayarı aldığımdan beri korkudan kullanamıyorum.

Şimdiden yardımcı olan, olmayan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Ha çözdüyse tamam elimde RTX 3060 var almak istersen ASUS ROG :D 10bine bırakırım:D

Selam hocam Thermaltake 240soğutma var ama oyunlarda direk ısı 100 derece oluyor Vatan Bilgisayar da gösterdim sıvı soğutma çalışıyor devirdim var bence işlemci arızalı dedi bende ikinci el aldım siz sorunu çözdünüz mü bana da yardım edin lütfen.

Selam hocam Thermaltake 240soğutma var ama oyunlarda direk ısı 100 derece oluyor Vatan Bilgisayar da gösterdim sıvı soğutma çalışıyor devirdim var bence işlemci arızalı dedi bende ikinci el aldım siz sorunu çözdünüz mü bana da yardım edin lütfen.

10700k işlemcim.

Geri
Yukarı