10700K ve 3060 Ti sistemde FPS düşüşleri

nispec

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemi aldığımdan FPS sıkıntısı hiç bitmedi. Çok saçma bir durum. DDU ile ekran kartı yazılımımı silip kurduktan sonra FPS düşmesi o anlık düzeliyor. Yeniden başlatınca FPS düşmesi tekrar başlıyor. FPS 144'ten 141'e düşüyor. 60 FPS sabitlesem bile 58 düşüyor. Böyle küçük takılmalar, Stutter'lar oluyor. Bir saçmalık da görüntüyü anakarttan alınca hiçbir sıkıntı olmuyor, oyunları rahat bir şekilde oynuyorum. Bu şekilde oynayabilirim ama herhangi bir zararı var mı acaba? Soruna ait kayıt aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gördüğünüz gibi, FPS 144 141 düşüyor takılarak. Sorun ne olabilir? Zararı olabilir diye anakarttan görüntü almıyorum. Sorunu çözemezsem anakarttan alacacağım görüntüyü. Şimdiden teşekkürler.
  • İşlemci: i7 10700K
  • Anakart: ASUS ROG Z490-A
  • Ekran Kartı: Gigabyte RTX 3060 Ti Aorus
  • RAM: Corsair 32 GB 3600MHz 2x16
  • Sıvı Soğutma: Thermaltake WATER 3.0
  • PSU: Thermaltake Smart 750W Bronze
  • SSD: Samsung 500GB, Corsair LE240GB
  • M.2: Samsung 970 EVO 500GB.

Güncel BIOS kurmayı dene.
NVIDIA ekran kartı ayalarını gözden geçir.
Yeni sistem de böyle sıkıntılar olması çok saçma bir durum ya BIOS'dan ya RAM yuvaları doğru olduğundan emin olun olmaz ise eğer temiz bir format adın driverların, RAM yuvalarının ve BIOS'un güncel olduğundan emin olun ve tekrar test edin.

Geri
Yukarı