10700KF ve B460 kullanılır mı?

Wetttt

Kilopat
İyi forumlar. Öncelikle şunu söyleyeyim bunu yapmamın sebebi Z490 serisi anakartların çok pahalı olması ve B460 serisi ile OC yapılamadığını biliyorum. Ama 10700K/KF ile 10700/F in arasında görülür bir fark var. Bu yüzden sizce B460 + 10700k almak performans kaybı yaşatmayacak şekilde mantıklı olur mu? OC yapmayacağım OC ile işim olacağını düşünmüyorum.

Bence OC yapmayacaksanız 10700k almanıza gerek yok fakat bundan birkaç sene sonra sistem daha az yeterli hissettirdiğinde anakartı yükseltip OC yaparak daha iyi performans alabilirsiniz. Bu arada hangi GPU ile kullanacaksınız? GPU düşük kalacaksa öyle güçlü bir işlemciye gerek olmaz.

Ben de 9700KF ile B360 anakart kullanıyorum. Sizin gibi OC niyetim yok. RAM frekansı işlemcinin doğal desteklediği frekans ile sınırlanıyor ama Intel'de bu RAM frekansları gayet yeterli.

Bence OC yapmayacaksanız 10700k almanıza gerek yok fakat bundan birkaç sene sonra sistem daha az yeterli hissettirdiğinde anakartı yükseltip OC yaparak daha iyi performans alabilirsiniz. Bu arada hangi GPU ile kullanacaksınız? GPU düşük kalacaksa öyle güçlü bir işlemciye gerek olmaz.

Yapdığım işler ve oynadığım oyunlar GPU ağırlıklı değil arada arkadaşlarla goygoya GTA 5 RDR giriyorum onun için 2060 alacağım yeterli benim için.

Intel'de K ile K ibaresi olmayanlar arasında frekans farkı da var. Sadece OC imkanı değil yani.

Yapdığım işler ve oynadığım oyunlar GPU ağırlıklı değil arada arkadaşlarla goygoya GTA 5 RDR giriyorum onun için 2060 alacağım yeterli benim için.

Bence 2060 için o işlemci fazla ama tabii ki iş gereği gerekebilir siz bilirsiniz. Bence işlemciyi düşürüp ekran kartını yükseltmek daha faydalı olabilir. Tekrar asıl sorunuza gelirsek evet o anakart ile kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı