10750H yüksek sıcaklık

• Konuyu başlatan m3c
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 7B

m3c

Hectopat
Fazla uzatmıyorum model Excalibur G780 evet Casper evet hata ettim (kendi isteğimle almadım) neredeyse her oyunda rahatça 96 dereceyi görüyorum. Servise gitti geldi bir şey değişmedi. Cinebench R20 testine 2470 puan alıyorum (test sırasında 96 derecelere çıkıp termal throttle yiyorum) bu skor ortalamanın neredeyse 400 puan gerisinde 7 aydır cihazı bu şekilde kullanıyorum macun yeni, cihaz temiz, altında soğutucu var oda sıcaklıkları da çok yüksek değil, undervolt kilitli. Daha ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasalar farklı. Dolayısıyla soğutma sistemleri farklı olduğu için puanlar farklı çıkabilir. Zaten ısınan bir işlemci.
Ayrıca sorun olduğunu düşünüyorsan zaten senin yapabileceğin bir durum yok. Teknik servisle konuşman gerekiyor.

Excalibur G780 kullanıcısıyım. Aynı işlemciye sahibiz, genelde oyunlarda 83 85 civarlarında sıcaklık görüyorum. Genel olarak cihazımdan memnunum. Şimdi havalar da ısınmaya başlıyor genel olarak birkaç derece ısı artışı normaldir ama senin cihazının bir sorunu olduğu belli. Sadece bir kere 92 dereceyi gördüm o da Ets2 Multiplayer oyununun optimizasyon sıkıntısı yüzündendi aynı sorunu arkadaşım başka bir cihazda yaşayınca sorunun uygulamadan olduğunu anladım. Arka planda çok fazla uygulama açık olabilir mi veya Malwarebytes ile bilgisayarınızı taratmayı denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı