1080 boşta 58-62 dereceye çıkıyor

qCzz

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
MSI GTX 1080 Gaming X model kart kullanıyorum. Herhangi bir uygulama veya video açık değilken 58-62 derece aralığında geziyor. MSI Afterburner üzerinden kontrol ettiğimde MHz değerinden kartın kullanımda olduğunu fark ediyorum. Fakat görev yöneticisinde bu kadar etkileyecek bir uygulama göremiyorum. Sebebi hakkında bilgisi olan yazabilir mi?

Dosya Ekleri

• GPU Kullanımı.PNG
    GPU Kullanımı.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 44
  • MSI Afterburner.PNG
    MSI Afterburner.PNG
    355,1 KB · Görüntüleme: 34
Termal macun değişiminde işlemi ince yapamadıysanız yeterli ısı iletişimi sağlanamadığından olabilir. Kaliteli termal macun kullanmama rağmen biraz kalın yaydım ve normalde boşta 28 derece olan kartım 80 dereceye çıktı.

Termal macun değişiminde işlemi ince yapamadıysanız yeterli ısı iletişimi sağlanamadığından olabilir. Kaliteli termal macun kullanmama rağmen biraz kalın yaydım ve normalde boşta 28 derece olan kartım 80 dereceye çıktı.
Kart yük altındayken 77 derece üzerine çıkmıyor. Sorun boşta neden sıcaklığı bu kadar fazla olması. Çalışan herhangi bir uygulama yok. Sebebini bulamıyorum.

60 derece gördüğünde otomatik açıyor. Fakat boşta bir kart için 58 derece de ideal değil gibi.

@Wheetau Macun değişimini 2 hafta önce yaptım. 6 ayda bir değişiyorum.
Hocam normal sıcaklıklar, 0RPM de olduğu için 60a kadar fan dönmez bildiğiniz gibi, boşta da 45-55 arası falan olur. İsterseniz %0 yerine 10-15 çekin içiniz rahat etsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı